25 Haziran 2018, Pazartesi

Terim'den kaptanlık açıklaması

A Milli Futbol Takımı'nda Kosova maçı öncesi Fatih Terim ile birlikte Okay Yokuşlu, Cengiz Ünder ve Kaan Ayhan basın toplantısı düzenledi. Terim toplantıda gelen kaptanlık sorusu ile ilgili, 'En fazla milli olan da bildiğim kadarıyla Arda görünüyor. Kaptanlıkta bir sorun yok" açıklamasını yaptı.

11 Kasım 2016 Cuma 18:58
Terim'den kaptanlık açıklaması
A Milli Futbol Takımı'nda Kosova maçı öncesi Fatih Terim ile birlikte Okay Yokuşlu, Cengiz Ünder ve Kaan Ayhan basın toplantısı düzenledi. Terim toplantıda gelen kaptanlık sorusu ile ilgili, 'En fazla milli olan da bildiğim kadarıyla Arda görünüyor. Kaptanlıkta bir sorun yok" açıklamasını yaptı.

Basın toplantısında ilk olarak oyuncular açıklamalarda bulundu:

Okay Yokuşlu: "Uluslararası düzeyde edilen tecrübe en önemlisi. Takımda iyi bir uyum içerisindeyiz."

Cengiz Ünder: "Bugünlere gelene kadar çok çalıştım. Buraya geldiğim için gururlu ve onurluyum. Daha çok çalışıp uzun süre forma giymek istiyorum"

Kaan Ayhan: "Kendimi merkezde daha iyi görüyorum ve orada oynamayı seviyorum. Hoca nereye koyarsa orada oynarım. Bir gün Türkiye'de oynamak hayalim olabilir ama şu an Fortuna Düsseldorf'un oyuncusuyum. Ama hayat bu, belli olmaz."

Oyuncuların ardından sözü alan Terim şunları söyledi:

"BUNDAN EVVEL DÜŞTÜĞÜMÜZ TUZAĞA MÜSAADE ETMEK İSTEMİYORUM"
"Çok önemli bir maçımız var. 24 saat kala Kosova maçının dışında hiçbir soruya cevap vermeyeceğim. Maçtan sonra ne isterseniz sorun.Bundan önce 24 saat kala konuşulanlar yüzünden sıkıntı yaşadık. Her maç bizim için çok önemli ama bundan sonra en ufak sıkıntıya tahammülümüz kalmadı. Bundan önce düştüğümüz tuzağa veya yapılana müsaade etmeyeceğim. Bu yüzden maçla alakalı sorular sorun. Bizlerin ve oyuncuların etkilenmesine sebep olan birçok şey yaşadık. Bundan evvel düştüğümüz tuzağa müsaade etmek istemiyorum. Her maç her rakip bizim için önemli. Her maça aynı ciddiyetle çıkıyoruz.

27 kişiden kalan 4 kişiyi akşamantrenmanından sonra belirleyeceğim. 1-2 sıkıntılı oyuncumuz var. Onun için kadroyu veremiyorum. Bazı mevkilerde fazla isim var, oradan dışarıda kalan olacak. 

"SAHAMIZDA BERABERLİK BAŞARISIZLIK"
Hırvatistan maçından 1 puan aldık ve gruba başladık ama ondan sonra galip gelememek bizim için üzücü oldu. Olaya gerçek bir gözle bakıcak olursak; 2-0'dan 2-2 yakalamak başarı ancak kendi sahamızda beraberlik başarısızlık. Elimizi vicdanımıza koyalım. Herkes, Hırvatistan maçında 5 yememizi bekliyordu. Biz oradan 1 puanla döndük. Hollanda yoktu, biz vardık. orada olmak önemli bir şeydi. İzlanda'ya kaybetmemiz doğal karşılanabilir. Daha önce de tam kadroyla 3-0 yenilmiştik ama o turnuvaya da gitmiştik. 15 maç mağlup olmayan, bazen 3 maç da kazanamayabilir. 3 puan aldıkça, yukarıdaki yerimizi alacağız. Hollanda'nın olmadığı, bizim olduğumuz turnuva olarak düşünebilirsiniz. Bir kere o başarıyı bir kenara koyalım.

ARDA İÇİN KAPTANLIK AÇIKLAMASI...
Kaptanlık konusunda bir sıkıntı olmadı. En fazla milli olan da bildiğim kadarıyla Arda görünüyor. Mehmet, Arda, sırayla herkes gidiyor. Kaptanlıkta bir sorun yok.

"İNŞALLAH BİR SÜRPRİZE DENK GELMEYİZ"
Tarih inşallah tekerrür eder. Estonya'dan 1 puan alıp gruba öyle başlamıştık. Ortam şu an çok iyi, umarım bu lehimize olur. Herkes kampta çok iyi çalışıyor. İyi konsantre olduklarını görüyorum. Ben de iyiyim. Allah'a şükür bir şeyim yok. Hiç kimse hesap yaparken burdan 2 puanla 3 puanla çıkarız diyen olmaz. Burdan 9 puanla çıkarız diyen olmadı. Ama hedef bu. Önümüzde 2 Kosova, 1 Findlandiya maçı var düşüncesiyle hareket edince, inşallah bir sürprize denk gelmeyiz.

"PES ETMEMEK LAZIM"
Üst tarafta olağanüstü bir hal olmazsa, ilginç bir sıralama olacaktır. Sahamızda tabii ki yenilebiliriz. Ama Hollanda'ya yaptığımızı yapabiliriz. Kırılmaların çok fazla sayıda yaşanacağı bir grup yaşıyoruz. Sırtımız yere gelmeden pes etmemek lazım.

"KEREM DEMİRBAY BİR AN EVVEL TERCİHİNİ YAPMALI"
Almanya ve diğer ülkelere olan ilgimiz ortada. Bazı oyuncuları kazanmak için uğraşıyoruz. Bunların başında da Tolgay var. Umarım Tolgay FIFA ile olan sorunu hallolur. Çok beğendiğim bir oyuncu. Kerem Demirbay bir an evvel tercihini yapmalı. Bir de Sinan Gümüş var. 1-2 oyuncu daha var ama söylemeyeyim, takip ediyoruz."
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »