Terör örgütü üyesi 5 kişi teslim oldu

Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak'ın Silopi ilçesinde 5 bölücü terör örgütü mensubunun teslim olduğunu açıkladı.

16 Haziran 2014 Pazartesi 16:12
Terör örgütü üyesi 5 kişi teslim oldu
Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, Şırnak'ın Silopi ilçesinde 5 bölücü terör örgütü mensubu silahsız ve teçhizatsız olarak teslim oldu.

Kara Kuvvetleri 34'üncü Hudut Tugay Komutanlığınca, Hakkari Şemdinli'de icra edilen gözetleme faaliyeti sırasında, saat 19.30'da Umurlu Mahallesi bölgesinde patlama sesi duyuldu. Yapılan araştırmada, kışlaya yaklaşık 3 kilometre mesafede, bir katırın mayına bastığı ve yaralandığı tespit edildi. 

Bölücü terör örgütü mensupları, Hakkari Yüksekova Gürkavak köyü Varagöze bölgesinde, Kepre Yaylası'na süt sağmaya giden kadınları taşıyan bir şahsı, aracı ile kaçırdı. Söz konusu şahsın yakınları, olayın ardından, 7'nci Hudut Alay Komutanlığı Dağlıca Üs Bölgesi'ne gelerek, "13 Haziran 2014 günü bölgede yaptıkları aramada, İkiyaka bölgesinde aracın yakıldığını gördüklerini, bölücü terör örgütü mensupları ile karşılaştıklarını, teröristlerin bölgeye girmelerine müsaade etmediklerini ve şahsın ellerinde olduğunu" söylediklerini beyan etti.

Cumhuriyet savcılığının olaylarla soruşturması devam ediyor.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »