16 Temmuz 2018, Pazartesi

Terör örgütüne yapılan baskında şok! Tünel bulundu

İstanbul Emniyet Müdürlüğü TEM Şube ekipleri terör örgütü DHKP-C’nin eylem ve faaliyetlerini deşifre etmeye yönelik olarak sürdürdüğü çalışmalarda, örgütün sözde gençlik yapılanması olan "Gençlik Federasyonu'na" ait 3 adrese baskın düzenledi

10 Eylül 2017 Pazar 18:55
Terör örgütüne yapılan baskında şok! Tünel bulundu
Örgüt elemanları tarafından hücre evi olarak faaliyet veren adreslere geçtiğimiz operasyon düzenledi. Sarıyer’de operasyon düzenlenen adreslerden birinde yapılan incelemede, ev görünümündeki hücresinden ormanlık alana açılan bir tünel keşfedildi.

15-20 metre boyunda olan ve örgüt elemanları tarafından, adrese yapılacak muhtemel polis baskınlarında kaçış olarak kullanılacağı tahmin edilen tünelin yapımının henüz bitmediği tespit edildi.

Ev görünümündeki gecekondunun, örgüt tarafından bölgeye yerleştirilecek firari terör örgütü üyelerinin saklanması için yapıldığı öğrenildi.

Geçtiğimiz Cuma günü sabaha karşı basılan ve örgüt mensubuna rastlanmayan örgüt evinin altındaki tüneli incelemelerin ardından beton dökerek kapatan TEM ekipleri, devam ettirdikleri operasyonlar kapsamında örgüt üyesi olup, örgütsel faaliyetlerde bulundukları belirlenen M.Ö ve B.Ö isimli şahısları başka adreslerde yakalayarak gözaltına aldı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »