'Teröristler İngiltere'ye de saldıracak'

İngiltere’nin eski İçişleri Bakanı John Reid, İngiltere’de de Brüksel’dekine benzer saldırılar düzenleneceğini düşündüğünü belirterek "Siyasetçiler, İngiliz halkına karşı dürüst olup bunu söylemeli" dedi.

23 Mart 2016 Çarşamba 20: 9
'Teröristler İngiltere'ye de saldıracak'
İngiltere’de 2005’te 56 kişinin öldüğü saldırılardan kısa bir süre öncesine kadar İçişleri Bakanlığı yapan John Reid, BBC’ye açıklamasında "Bu saldırılar burada da olacak. Tek yapmaları gereken güvenlik bariyerini bir kez aşmak. Bir sürü saldırı önlendi. Ama sonunda başaracaklar" diye konuştu. Teröristlerin ulaşım sistemi ve kalabalık yerler gibi hedeflere odaklanacağını belirten Reid, güvenlik güçlerinin bugüne birçok saldırı girişimini engellediğini söyledi.

24 SAATTE İKİNCİ KABİNE TOPLANTISI
Brüksel’deki saldırılar nedeniyle İngiltere’de güvenlik önlemleri artırılırken Başbakan David Cameron dün düzenlenen acil toplantının ardından bu Sabah ikinci kez güvenlik kabinesini topladı.

Başbakanlık’tan yapılan açıklamada, "İngiltere ve Belçika özgürlük ve demokrasi konusunda aynı değerleri paylaşıyor. Teröristler bu iki ülkenin temsil ettiği değerleri ortadan kaldırmak istiyor ama buna izin vermeyeceğiz" denildi.

 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »