26 Mayıs 2018, Cumartesi

Teröristlerden askere taciz ateşi

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde, askerlere teröristler tarafından ateş açıldığı, karşı ateşin ardından tacizin kesildiği bildirildi.

26 Ağustos 2014 Salı 21: 3
Teröristlerden askere taciz ateşi
Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Çatalca köyü bölgesinde, hudut emniyeti için görevlendirilen askerlere teröristler tarafından ateş açıldığı, askerin karşı ateşinin ardından taciz ateşinin kesildiği bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan bilgiye göre, bölücü terör örgütü mensubu bir grup tarafından, Kara Kuvvetleri 34'üncü Hudut Tugay Komutanlığı Durak Üs Bölgesinden, hudut emniyeti için görevlendirilen unsura, Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Çatalca köyü Erdemli mahallesi bölgesinde, uzun namlulu silahlarla taciz ateşi açıldı. Ateşe anında karşılık verilmesinin ardından taciz ateşi kesildi.

İnternet sitesinde, "Önemli Sınır Olayları" başlığı altında yer alan bilgiye göre de Hatay'ın Kırıkhan ilçesindeki Bükülmez Hudut Karakol Komutanlığı sorumluluk sahasında, hudut hattında görevli devriye timi tarafından, Suriye'den Türkiye'ye ilerleyen 20 kişilik bir grup görüldü.

Timin "Dur" ikazına uyulmaması üzerine havaya uyarı ateşi açıldı. Suriye tarafındaki zeytinliğe kaçarak askerlere ateş açan şahıslara ateşle karşılık verildi. Karşı ateşin ardından taciz ateşi kesildi.

Hatay'daki, Kara Kuvvetleri 2'nci Hudut Alayı Ziyaret ve Karbeyaz Hudut Karakol Komutanlıkları ve Görentaş Hudut Karakol Komutanlığı sorumluluk sahalarında, hudut devriye faaliyetindeki askerler tarafından, Asi nehri üzerinde ve çevresinde kaçakçılık için kullanıldığı değerlendirilen 4 bin metre boru, 32 bidon içerisinde 410 litre mazot ve iki sal tespit edildi.

Altınözü ve Yayladağı cumhuriyet savcılıklarının talimatıyla 4 bin metre boru ve iki sal olay yerinde kullanılmaz hale getirildi. 410 litre mazot ve bidonlar da Hatay İl Jandarma Komutanlığı unsurlarına teslim edildi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »