Teyzesini korumak isterken öldü

Tansu Bayrakdar teyzesinin ayrılmak üzere olduğu eşi tarafından vuruldu.

19 Haziran 2014 Perşembe 23:58
Teyzesini korumak isterken öldü
İzmir'in Buca İlçesi'nde 66 yaşındaki Ferit Karakaya, telefon aksesuar dükkanını işleten ve boşanma aşamasında olduğu eşi 51 yaşındaki Berrin Karakaya ile tartıştıktan sonra belindeki tabancayı çıkartarak ateş etti. Karakaya, işyerinde bulunan ve teyzesini korumak için önüne geçen 35 yaşındaki Tansu Bayrakdar'ı yaraladı. Yanında getirdiği çocuklarının gözü önünde, eşinin yeğenini tabancayla vuran Ferit Karakaya, polis tarafından yakalanırken, hastaneye kaldırılan Tansu Bayrakdar kurtarılamadı.

Olay, Buca İlçesi Mehmet Akif Caddesi Numara 61/B'deki telefon aksesuarı satışı yapan dükkanda saat 13.30 sıralarında meydana geldi. 3 çocuk babası Ferit Karakaya, bir süre önce devren aldığı dükkanı, işletmeleri için 17 yıllık eşi Berrin Karakaya ve yeğeni Tansu Bayrakdar'a verdi. Yaklaşık 6 ay önce ailevi nedenlerden dolayı eşinden ayrı yaşamaya başlayan Berrin Karakaya 3 ay önce de kadın sığınma evine yerleşti. 1 hafta önce sığınma evinden kendi isteğiyle ayrılan Berrin Karakaya, bir başka yeğeninin yanında kalmaya başladı. Eşine karşı koruma kararı da aldıran Karakaya, bugün ablasının oğlu Tansu Bayrakdar ile dükkanda bulunduğu sırada, Ferit Karakaya yaşları 8 ile 12 arasında değişen 3 çocuğuyla işyerine geldi.
 

TEYZESİNİ KORUMAK İSTEDİ


Ferit Karakaya eşine barışmak istediğini söyledi. Ancak olumsuz yanıt alınca aralarında tartışma çıktı. Çocuklarının gözü önünde belindeki tabancayı çıkartan Karakaya, iki kez tetiğe bastı. Tam bu sırada teyzesini korumak için önüne geçen Bayrakdar, kurşunların hedefi oldu.

Tabanca tutukluk yapınca dükkandan çıkan Ferit Karakaya, kaçtı. Vücuduna 2 kurşun isabet eden ve ağır yaralanan Bayrakdar, çevredekilerin haber vermesi üzerine gelen ambulansla İzmir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada yapılan müdahalelere rağmen talihsiz adam hayatını kaybetti. Olayla ilgili çalışma başlatan polis, Karakaya'yı yakalayarak gözaltına aldı.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »