THY, Cumhuriyet Gazetesi dağıtmadı

Türk Hava Yolları (THY), Cumhuriyet Gazetesi'nde dün yayınlanan Charlie Hebdo mizah dergisinin 4 sayfalık seçkisine tepki nedeniyle bugün gazeteyi dağıtmadı. Atatürk Havalimanı'nda THY'nin gazete dağıtım noktalarında, CIP olarak adlandırılan özel yolcu salonlarında ve uçak içinde business yolculara dağıtım gerçekleştirilmedi.

15 Ocak 2015 Perşembe 18: 3
THY, Cumhuriyet Gazetesi dağıtmadı
THY, dün dağıtım şirketine yazı göndererek, uçaklara Cumhuriyet gazetesi alınmayacağını, planlamanın buna göre yapılmasını bildirdi.

Her gün verilen bu listede dağıtılacak gazeteler arasından da Cumhuriyet çıkartıldı.

Bugün sabah saatlerinden itibaren uygulama başlatıldı. Cumhuriyet Gazetesi dünkü sayısında Charlie Hebdo dergisinin tüm dünyada 16 sayfa basılan son baskısının 4 sayfalık bölümünü ek olarak vermişti. Gazeteden yapılan açıklamada, daha önce maruz kalınan saldırılarda bazı yazarlarını kaybettiği hatırlatılarak "katliamı kınamak ve dayanışma duygularını iletmek" amacıyla yayınladıklarını bildirmişti.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti de, Cumhuriyet gazetesinin dağıtımının engellenmeye çalışılmasını 'sansür' olarak nitelemişti.


SAAT 11.00'DEN İTİBAREN YENİDEN BANKOLARDA


Cumhuriyet Gazetesi'nin bugün sabah saatlerinden itibaren THY’nin Atatürk Havalimanı'ndaki gazete dağıtım noktalarında, CIP olarak adlandırılan özel yolcu salonlarında ve uçak içinde business yolculara dağıtımı yapılmadı. Ancak saat 11.00’den itibaren gazete tekrar yolculara bankolardan dağıtılmaya başladı.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/1 + YORUM EKLE
  • adaet ahmet - 18 Ocak 2015 sisler.neyabarsanıs.yabın..birgün.gelecek..yücemeflamın.adaledinden.kacamıyacaksıns

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »