THY hostesi Zuhal Şengül'den haber var!

2009 yılında THY'de kabin görevlisi olarak işe başlayan Zuhal Şengül'ün 2014 yılında, performans düşüklüğü" sebep gösterilerek iş akdi feshedilmişti. Şengül THY'ye açtığı işe dönüş davasını kazandı

4 Kasım 2016 Cuma 18:34
THY hostesi Zuhal Şengül'den haber var!
Spor akademisinde eğitim gören ve 17 yıldır yaptığı karatede kara kuşak sahibi olan Zuhal Şengül, Türk Hava Yolları’nda (THY) 2009 yılında kabin görevlisi olarak çalışmaya başladı. Şengül’ün 2014 yılında iş akdi “performans düşüklüğü” gerekçesiyle feshedildi.  Kliplerde oynayan ve dergilere de fotomodellik yapan Şengül’ün “cesur pozlar verdiği için” iş akdinin feshedildiği şeklinde haberler çıktı. 

İngiliz Mirror ve Daily Mail gibi medya kuruluşları, işten çıkarıldıktan sonra Şengül’ün fotoğraflarını yayımlanarak “Siz olsaydınız kovar mıydınız?” şeklinde haberler yaptı. 

Şengül, 2015 yılında Türkiye’den ayrılarak ABD’ye yerleşti. Halen New York’ta fotomodellik ve pilates eğitmenliği yapan Şengül, kısa bir süre önce anne oldu.

 Bu sırada THY’ye açtığı işe geri dönüş davasını da kazandı ancak Şengül işe geri dönüş yapmayacak.

GERİ DÖNÜŞ DAVASINI KAZANDI
2 yıl süren sessizliğini Habertürk’e bozan Şengül, “Fotoğraflarımın medyada yer almasından 4 ay önce iş akdim feshedilmişti.

Gerekçe olarak performans düşüklüğü gösterildi. Çıkarılmayı bekliyordum, çünkü ben 9 ay boyunca diğer arkadaşlarımızla grevde kaldım. 

Greve katıldığım için iş akdim sonlandırıldı. O süreçte çok dikkat çektiğimi düşünüyorum.  Dövmeli, saç rengi, saç tarzı biraz dikkat çeken bir tiptim. Davayı kazanacağım aklımın ucundan geçmemişti” diye konuştu.

Şengül, “Haberlerin ardından nefret söylemleri, tacizli mesajlar aldım.  Sosyal medyadaki zorbalıklar beni çok üzdü. İş akdim feshedilmeseydi de THY’de devam etmeyecektim” dedi. 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »