THY'nin yeni genel müdürü belli oldu!

Türk Hava Yolları'nın eski Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Temel Kotil'in görevinden ayrılmasının ardından 'Genel Müdürlük' görevine Bilal Ekşi getirildi.

21 Ekim 2016 Cuma 21:23
THY'nin yeni genel müdürü belli oldu!
Türk Hava Yolları'nın (THY) yeni Genel Müdürü Bilal  Ekşi oldu. 

THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamada, Genel Müdür ve Yönetim  Kurulu Başkan VekiliTemel Kotil'in 21 Ekim itibariyle görevinden ayrıldığı  belirtilerek, "Ortaklığımız Yönetim Kurulunca Türk Hava Yolları A.O. Genel  Müdürlüğü’ne, Sayın Bilal Ekşi’nin atanmasına karar verilmiştir." denildi.

Açıklamada, Ekşi'nin öz geçmişiyle ilgili şu bilgiler verildi:

"1968 yılı, Rize doğumlu olan Bilal Ekşi, lisans eğitimini, Yıldız  Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümünde tamamlayarak,  1989 yılında mezun olmuştur. Mesleki hayatına, T.C. Devlet Demir Yollarında  elektronik ve haberleşme mühendisi olarak başlayan Bilal Ekşi, daha sonra  İstanbul Ulaşım AŞ'de atölye müdürlüğü görevine getirilerek, metro, tramvay  araçlarının alım projesi ve metro atölyesinin kurulum projelerini yürütmüş,  önemli ulaşım projelerinin hayata geçirilmesinde etkin rol oynamıştır.

2003 yılında, Türk Hava Yolları A.O.'da Revizyon Atölyeleri Başkanlığı  ile görevlendirilen Bilal Ekşi, uçak motoru, iniş takımları ve tüm komponentlerin  bakımını yapan, önemli bir organizasyona liderlik etmiştir. Bu pozisyonda iki yıl  sürdürdüğü başarılı çalışmalar neticesinde, Türk Hava Yolları A.O.'da Yer  İşletmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanan Bilal Ekşi, görev  süresi zarfında, özellikle zamanında kalkış performansının iyileştirilmesine  yönelik önemli çalışmalarda bulunmuştur.

2008-2009 yılları arasında Türk Hava Yolları Teknik AŞ'de Üretimden  Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı, 2009-2010 yıllarında Kıbrıs Türk Hava  Yolları’nın (KTHY) yeniden yapılandırılması projesi kapsamında KTHY Genel  Müdürlüğü, 2010-2011 tarih aralığında Türk Hava Yolları Teknik AŞ ve Amerikan  motor üretim devi Pratt&Whitney’in ortak kuruluşu olan Turkish Engine Center'da  Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunan Bilal Ekşi, 2011 yılının Nisan  ayında atandığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü görevini halen sürdürmekteydi."
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »