'TİB'deki kayıtlar 17 Aralık'tan sonra silindi mi?'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'ın yanıtlaması istemiyle verdiği önergede ''TİB'de bulunan kayıtlardan 17 Aralık tarihinden sonraki kayıtların silindiği iddiaları doğru mudur?'' diye sordu.

1 Haziran 2014 Pazar 21:13
'TİB'deki kayıtlar 17 Aralık'tan sonra silindi mi?'
Tanrıkulu TBMM Başkanlığı'na sunduğu önergede şu soruları sordu; "Taraf gazetesinde 11.05.2014 tarih ve 'TİB uzmanı, TİB başkanı hakkında suç duyurusunda bulundu" başlığıyla yayınlanan haberde Telekomünikasyon İletişim Başkanı ve Daire Başkanları hakkında bir TİB çalışanının Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulduğu iddia edilmektedir. 1-Telekomünikasyon İletişim Başkanı ve Daire Başkanları hakkında bir TİB çalışanının Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduğu iddiaları doğru mudur?

2- İddialar doğru ise, TİB çalışanı hangi gerekçe ve konu ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuştur?

3-TİB uzmanı tarafından TIB Başkanı hakkındaki iddialar ile ilgili soruşturma başlatılmış mıdır?

4-TİB Bilgi Sistemleri Dairesinde bulunan koordinatörlüklerde yapılan çalışmalara Başkanlık personeli olmayan kişiler eşlik etmiş midir?

5-TİB'e, personel harici kişilerin mesai saatleri dışında giriş-çıkış yaptığı iddiası doğru mudur?

6- İddia doğru ise, personel harici kişilerin mesai saatleri dışında giriş-çıkış yapmasına göz yumanlar hakkında yasal işlem başlatılmış mıdır ya da başlatılacak mıdır?

7-TİB'deki kozmik bilgilere yetkisiz erişim sağlandığı iddiaları doğru mudur? 

8-TİB'de bulunan kayıtlardan 17 Aralık tarihinden sonraki kayıtların silindiği iddiaları doğru mudur?

9-Doğru ise, kayıtları kim ya da kimler hangi gerekçe ile kimin talimatıyla silmiştir?

10-Sorumlular hakkında yasal işlem başlatılmış mıdır ya da başlatılacak mıdır?"
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »