TİKKO üyeleri yol kesip araç yaktı

Tunceli'de bir grup TİKKO üyesi yol kesip araç yaktı.

18 Haziran 2014 Çarşamba 15:51
TİKKO üyeleri yol kesip araç yaktı
Tunceli'nin Ovacık ve Hozat İlçeleri arasında karayolunu kesen bir grup TİKKO'lu, yoldan geçen bir pikabı durdurdu.

Araç içindekileri indirdikten sonra aracı ateşe veren örgüt üyeleri, araç sürücüsü ve yanındakileri yanlarına alarak kayıplara karıştı. 

Ovacık-Hozat karayolunu, Kuşluca Köyü yakınlarında saat 14.00 sıralarında kesen yaklaşık 10 kişilik TİKKO örgütü üyesi, yoldan geçen pikabı durdurdu. TİKKO'cu grup, içindekileri dışarı çıkardıktan sonra aracı ateşe verdi. Grup daha sonra pikap sürücüsü ve yanındakileri yanına alıp dağlık alana kaçtı. 

Olayın duyulmasının ardından Tunceli Jandarma Komutanlığı ile Tunceli Emniyet Müdürlüğü, yakılan aracın kime ait olduğunu ve plakasının belirlenmesi ile ilgili çalışma başlattı. Pikabın ateşe verilmesiyle ilgili Ovacık Cumhuriyet Savcılığı'nın soruşturma başlattığı öğrenildi. 

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Tunceli'nin Ovacık ve Hozat İlçeleri arasında bir grubun yol keserek, yoldan geçen bir aracı ateşe verip araçtakileri yanlarına alarak kayıplara karışmasının ardından Tunceli Valiliği olayla ilgili açıklama yaptı. Aracın bir maden şirketi çalışanına ait olduğu ve olayın ardından kendisinden haber alınamadığının bildirildiği açıklama şöyle:

"17.06.2014 günü saat 16.30 sıralarında vatandaşlar tarafından İlimiz Ovacık ilçesi Çakmaklı Köyü bölgesinde yanmış bir aracın olduğu bilgisinin verilmesi üzerine yapılan araştırma neticesinde;

Erzincan'da bulunan bir maden şirketinde çalışan işçinin Pikap araç ile ilimiz Hozatn ilçesine gitmek üzere 06.45 sıralarında şantiyeden hareket ettiği, en son öğle saatlerinde eşini Ovacık ilçesinden aradığı ve bir daha kendisinden haber alınamadığı bilgisine ulaşılmış olup, yayan araç Ovacık-Hozat karayolu 5. Km'de bulunmuştur."
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »