Tokat mitinginde bir ilk! Binlerce kişinin önünde...

Tokat'ta düzenlenen referandum mitingde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, meydandan yükselen idam sloganlarına " Bizim orada bir söz var 'önce şeblediğini boyayacaksın' önümüzdeki işi bir halledelim" diye yanıt verdi.

1 Mart 2017 Çarşamba 19:57
Tokat mitinginde bir ilk! Binlerce kişinin önünde...
Başbakan Binali Yıldırım, referandum mitingi kapsamında Tokat'ta konuştu. Meydandan yükselen 'idam' sloganlarına 'Bizim orada bir söz var 'önce şeblediğini boyayacaksın' önce önümüzdeki işi bir halledelim" diye yanıt verdi. 

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Gidin şerefinizle hayır oyu verin' sözlerine  sert tepki gösteren Yıldırım şunları söyledi: "Ana muhalefet partisi genel başkanının sinirleri referandum günü yaklaştıkça bozulmaya başladı. Kılıçdaroğlu sen bu milleti tanımayabilirsin. Ama bu millet 15 Temmuz'da bütün dünyaya nasıl kahraman bir millet olduğunu, nasıl aziz bir millet olduğunu gösterdi. Ne yazık ki sen hala bu milletin gücünün farkına varamamışsın. "Ne diyor Kılıçdaroğlu? Vatandaşlara diyor ki 'Gidin, namusunuzla, şerefinizle, onurunuzla 'Hayır' oyu verin'. Bu ne demek? Bu ne biçim laf, böyle bir üslup olur mu? Bir ana muhalefet partisi genel başkanı, nasıl böyle bir dil kullanabilir. Bu, 'Evet' diyenlere hakarettir, saygısızlıktır. Bu dil, birleştirici değil; bu dil, ayrıştırıcı bir dildir. Yani 'Evet' diyen namuslu değil, onurlu değil, şerefli değil. Hadi oradan. Bu millet, öyle bir millet ki tuzağa düşmez. 'Evet' de verir, 'Hayır' da verir. Ne verirse verir, başımız gözümüz üstünde yeri vardır. Biz asla bunların seviyesine inmeyeceğiz. Bölücü örgütün Kandil'deki sözde yöneticileri açıklama yapıyor. PKK diyor ki 'Referandumda 'Evet' çıkarsa biz biteriz'. 'Evet' çıkacak, siz de biteceksiniz. FETÖ da bitecek. Siz bunların milletin faydasına olan projelere evet dediğini hiç duydunuz mu? Bunlar her şeye hayır derler ama köprüyü yapıp bitirdiğimizde herkesten önce geçerler. Güneş, 16 Nisan sabahı Türkiye'nin üzerine doğacak."

Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "15 Temmuz başkanlık sisteminde olsaydı, bugün Türkiye diye bir ülke kalmamıştı" sözüne de şu yanıtı verdi: "Anamuhalefet partisi Genel Başkanı'nın referandum günü yaklaştıkça sinirleri bozulmaya başladı, ayarı kaçtı. Diyor ki 'Eğer başkanlık sistemi 15 Temmuz gecesi geçerli olsaydı o zaman Türkiye diye bir şey kalmazdı.' Bak bak, lafa bak, bu ne demektir biliyor musun? Bu, milletine güvenmemek demektir, milletine inanmamak demektir, bu milleti tehdittir, 'Eğer başkanlık gelirse darbe olacak' demektir. Kılıçdaroğlu, sen bu milleti tanımayabilirsin ama bu millet 15 Temmuz'da bütün dünyaya nasıl kahraman bir millet olduğunu, nasıl aziz bir millet olduğunu gösterdi." 

16 NİSAN'DA ŞEFKAT TOKADINI VURMAYA HAZIR MISIN?

"Tokat, 15 Temmuz'da 7 şehidi ve gazileriyle demokrasiye sahip çıktı. Tokat, 16 Nisan'da şefkat tokadını vurmaya hazır mısın?" diye soran Yıldırım, "Cumhuriyet'in kurulmasına millet karar verdi. Şimdi millet yeni bir kararın arefesinde. Kararı millet verecek.AK Parti milletin partisidir, milletle yürüyen bir partidir. 16 Nisan'da yapacağımız değişiklik, Türkeş'in, Erbakan'ın, Özal'ın, Yazıcıoğlu'nun siyasi hayatları boyunca yapmak istedikleri ama nasip olmayan önemli değişikliktir" dedi. 

YENİ EVLENEN ÇİFTİN CÜZDANLARINI VERDİ 

 Başbakan  Binali Yıldırım bir ilke de imza atarak  Tokat mitinginde sahneye gelen yeni evli çifte evlilik cüzdanlarını verdi. Evlilikte başarının sırrını da yeni çifte söyleyen Yıldırım, "'İtaat et, rahat et'. Bir de birbirinize 'Peki' demesini bilin. Defteri vermeden önce Cumhurbaşkanı'mızın da size bir öğüdü var. Selamı var, anladınız değil mi? Daha açık söyleyeyim mi? Bir olur garip olur, iki olur rakip olur, üç olur denge olur, dört olur Rabia olur" diye konuştu. 

 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »