20 Haziran 2018, Çarşamba

TOMA açıklaması hisseleri ezdi!

Başbakan Davutoğlu'nun TOMA alınabileceğini açıklamasıyla TOMA üreticisi şirketin hisseleri borsada uçuşa geçerken, şirketten yapılan açıklamada "Fiyat hareketliliğinde kamuya açıklanmamış özel bir durum yoktur" denildi. Açıklama sonrasında hisseler düşüşe geçti.

17 Ekim 2014 Cuma 18:30
TOMA açıklaması  hisseleri ezdi!
Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı'nın (TOMA) üreticisi olan Katmerciler Araç Üstü Ekipman Sanayi ve Ticaret'in hisselerinin 3 günlük hızlı yükselişinin ardından şirketten açıklama geldi.


Katmerciler Araç Üstü Ekipman Sanayi ve Ticaret AŞ'den Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada "Şirketimiz payları üzerinde gerçekleşen olağandışı fiyat ve miktar hareketlerine ilişkin olarakSermaye Piyasası Kurulu'nun  Özel durumların kamuya açıklanması tebliğine göre kamuya açıklanmamış herhangi bir özel durumu mevcut değildir" denildi.


Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 14 Ekim'de gerçekleştirdiği konuşmasında " Yakılan her TOMA’nın yerine 10 TOMA alınacak" demesinin ardından uçuşa geçti" demişti.


Açıklama öncesinde 2.3 liradan Borsa İstanbul'da hızlı bir tırmanışa geçmiş ve dün itibariyle yüzde 19 yükselerek 2.75 liraya çıkmıştı. Hisseler dün günü 2.62 puandan kapatırken, bugün 2.67'yi gören hisseler saat 10:25 itibariyle yüzde 2.29 düşüşle 2.56 liradan işlem görüyor.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »