Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Bozoğlu İstifa Etti

Trabzonspor Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Uğur Bozoğlu, İbrahim Hacıosmanoğlu'nun yönetim şeklinden hoşnut olmadığı için görevi bıraktı.

2 Haziran 2014 Pazartesi 1:35
Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Bozoğlu İstifa Etti
Trabzonspor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi, Yatırım, Projeler ve Tesisler Sorumlusu Mehmet Uğur Bozoğlu, görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Bozoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, 26 Mayıs 2013'de gerçekleştirilen Trabzonspor Olağanüstü Genel Kurulunda Trabzonspor'un hakkı olan kupayı şehre getirmekte kararlı görünen, seçim öncesi tavrı ve Trabzonspor'un değerlerine saygılı imajı sebebiyle İbrahim Hacıosmaoğlu'nun yanında yer aldığını belirtti.

"BAŞKANIN TÜM TAVIR VE DAVRANIŞLARI SONUCUNDA..."

"Seçimin kazanılmasının ardından sayın başkanın 180 derece değişen tüm tavır ve davranışları sonucunda arkadaş ve dost çevremden de oluşan tüm istifa baskılarına rağmen, yıllardır Trabzonspor'a yönetim dışından yapmaya çalıştığım katkıları yönetim kurulu üyesi sıfatı ile bugüne kadar sürdürdüm." ifadelerini kullanan Bozoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

"HACIOSMANOĞLU'NUN ÇAĞ DIŞI YÖNETİM ŞEKLİ..."

"Geçen bir yıllık süreçte 'öze dönüş', HES projesi, hatalı Malouda transferine tepki, kulübün daha fazla borçlandırılmaması ve son olarak Hami hoca ile devam edilmesi konularında yönetim kurulu içerisinde görüşlerimi seslendirdim. Her zaman camianın değerleriyle eski başkan ve yöneticilerimizle birlik olunması, bu insanların görüşlerinin alınması gerektiğinin altını çizdim. İbrahim Hacıosmanoğlu'nun çağ dışı yönetim şekli ve amatör yapısı, yurt dışında aldığım spor yönetimi ihtisasına da ters düşmüştür."

"TRABZONSPOR'A TELAFİSİ İMKANSIZ ZARARLAR VERDİ"

Bozoğlu, gelinen noktada Hacıosmanoğlu'nun tüm uyarılara rağmen tek başına hareket etmekte kararlı olduğunu ve Trabzonspor'a telafisi imkansız zararlar verdiğini gördüğünü savunarak, şunları kaydetti: "Son olarak öğrendiğimiz eski Başkanımız Sayın Sadri Şener'in 'güveni kötüye kullanma ve belgede sahtecilik' suçu ile dava edilmesinin izahı yoktur. Yaptığı tüm yanlış transfer, yanlış harcama ve çeşitli hatalara rağmen son başkanlık döneminde Trabzonsporumuza bir lig şampiyonluğu, bir Süper Kupa, bir Türkiye Kupası kazandıran ekibin başı ve bunlardan da önemlisi Türk futbolunun şikeden geçilmediği bir dönem ile ilgili yapılan yargılama sürecinden başımızı dik çıkaran bir başkan olarak, Sayın Sadri Şener'e bu tür suçlamalar ile dava açmak benim içerisinde bulunduğum bir yönetim kurulunun kararı değil, olsa olsa İbrahim Hacıosmanoğlu'nun şahsi kararıdır.

"TARAFTARIMIZ KADAR HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRAMIŞ DURUMDAYIM"

Tolunay Kafkas, Ünal Karaman, Alper Boğuşlu, yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımın istifa süreçleri ve camiamızı, taraftarlarımızı bölen çeşitli olayları gölgede bırakacak bu tarihi hatanın bir parçası olmama adına bir yıldır gururla sürdürdüğüm Trabzonspor Yönetim Kurulu üyeliği görevimden istifa ediyorum. Büyük umutlarla başladığım bu görevde ben de her bir taraftarımız kadar hayal kırıklığına uğramış durumdayım."
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »