TRT'den büyük bomba!

Yayın hakları sadece D-Smart'ta olan Galatasaray-Borussia Dortmund maçını TRT Spor'un internet sitesi de canlı olarak yayınladı.

23 Ekim 2014 Perşembe 16:24
TRT'den büyük bomba!
TRT Spor çok büyük bir skandala imza attı. Yayın hakkı D-Smart Spor'a ait olan Galatasaray-Borussia Dortmund maçı TRTSpor'un resmi sitesi trtspor.com.tr'de yayınlandı.

trtspor.com.tr'de PTT 1. Lig bölümünde yayınlanan karşılaşmanın başlığında ise 'Elazığspor-Manisaspor' yazıyordu.

Karşılaşma, TRT Spor ve D-Smart Spor logolarıyla birlikte yayınlanırken bir süre sonra yayın kesildi ve "Sayın üyemiz; Aboneliğiniz bu kanalı kapsamamaktadır" mesajı ekrana geldi.

TRT'nin uydu yayınında ise o sırada 'Yüz Yüze' isimli spor programı yer alıyordu.

TRT ADINA ÖZÜR DİLENDİ
TRT Haber ve Spor Yayınları Dairesi Başkanı Nasuhi Güngör, olay üzerine şahsi Twitter hesabından bir açıklama yaparak, D-Smart'tan özür diledi ve soruşturma açtığını bildirdi. Güngör, şu ifadeleri kullandı:
"Dün gece D Smart yayın platformunda yayınlanan Galatasaray-Dortmund maçı sehven trtspor.com.tr üzerinden bir süre yayına verilmiştir. 

Görevli personelin ihmali ve sorumsuzluğu nedeniyle gerçekleşen bu olay nedeniyle D-Smart ailesinden ve tüm sporseverlerden özür dileriz. 

TRT Haber ve Spor Yayınları Dairesi olarak bu üzücü olayla ilgili tüm sorumlular hakkında bu gece itibarıyla soruşturma başlatılmıştır. Sözkonusu soruşturmayla ilgili tüm gelişmeler anında kamuoyuyla paylaşılacaktır. Tekrar özür diler, saygılar sunarız.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »