28 Mayıs 2018, Pazartesi

TRT'ye Diriliş Ertuğrul tepkisi

TRT'nin reytinglerde zirveye oturan dizisi Diriliş-Ertuğrul'un 4. bölümüyle ilgili alınan karar, TRT'nin kurumsal Facebook sayfasında büyük tepkiye yol açtı.

31 Aralık 2014 Çarşamba 4:37
TRT'ye Diriliş Ertuğrul tepkisi
TRT'nin Osmanlı Devleti'nin kuruluşunun anlatıldığı Diriliş-Ertuğrul adlı dizi için Facebook'ta adeta isyan çıktı. 31 Aralık akşamı 4. bölümün yayınlanacağı daha önce duyurulmasına rağmenTRT'nin Facebook sayfasına konulan yeni fragmanda dizinin 7 Ocak günü yeni bölümünün yayınlanacağı yer aldı.

Bu duyuru üzerine yüzlerce kişi TRT'nin yılbaşı nedeniyle diziyi bir hafta ertelemesine tepki gösterdi.

Bir haftadır Diyanet İşleri Başkanlığı başta olmak üzere pek çok kurumdan yılbaşı kutlamalarının Hıristiyan adeti olduğu ve kutlanmasının günah sayılacağına dair duyurular ve açıklamalar yapılıyor. TRT de zaten yılbaşı kutlamalarına artık yer vermiyor.

TRT'nin reytinglerde beklenenin üzerinde bir başarı gösteren ve hem AB hem de Total izleyicide hayli beğenilen dizisi Diriliş-Ertuğrul'un 4. bölümü tam da yılbaşına denk geldi. Çarşamba akşamı dizinin yeni bölümünün yayınlanması bekleniyordu.

FACEBOOK SAYFASINA TEPKİ YAĞDI

Ancak TRT, yılbaşına denk gelmesinden dolayı diziyi 7 Ocak günü yayınlayacağını duyurdu. Bu duyuru üzerine Facebook'ta yüzlerce kişi TRT'ye tepki gösterdi. Bazı izleyicilerin TRT'ye gönderdiği mesajlar şöyle:

Hikmet Bilgen: "Malesef ömrünce savaştığı kefere adetine yenik düştü yılbaşı yayın yok"
Hacer Fatma Yazıcıoğlu: "Bence de çok büyük bi hata yapıyorlar... Ben anlamıyorum bunlar bu dizi nerdeyse 1 sene önce başladı yapmaya... Hala bi bölüm yılbaşi için çekilmedi mi sanıyorsunuz. Hayır sadece oyuncuların tatile çıkmaları sebebiyle bir bölüm yayınlanmıyor... Çok büyük bir hata..."

Yalçın Yılmaz: "Dinine yakışanı yapmanı isterdik halk olarak yazık TRT yakışmadı bu sana. Müslüman ülkenin devlet kanalı bile yılbaşı kutluyor, oysa Mekke'nin kurtuluşu için Kuran okutabilirdin."

Ali Ark: "Osmanlının dirilişini dizi yapıp yayınlacaksın sonra da Osmanlıyı yıkan anlayışı simgeleyen Hıristiyan eğlencesi günü diziyi yayınlayamacaksın bu ne yaman çelişki..."

Erol Redsea: "Yılbaşına sebep yayını ertelerseniz ihanet etmiş olursunuz bize ne yılbaşından."
Abdullah Erzurumluoğlu: "31 Aralık gününde yılbaşı gecesi seyretmek istiyoruz..."

Akın Arslan: "Bu nasıl dirilistir ki 31 Aralık gecesi ( yani hristiyanlarin noeli) yılbaşı kutlaması yayınlanıyor. Diriliş dediğin gafletten uyanıp öze dönmekle olur. Noel kutlamakla değil."
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »