23 Şubat 2019, Cumartesi

Trump gazeteciyi böyle kovdu!

Medyayla kavgasını sürdüren ABD Başkanı Donald Trump, bir kez daha basın mensuplarıyla gerilim yaşadı. Trump, soru soran CNN International muhabirine "Dışarı çık" diyerek kapıyı gösterdi.

17 Ocak 2018 Çarşamba 19:10
Trump gazeteciyi böyle kovdu!
ABD Başkanı Donald Trump'ın medyayla kavgası sürüyor. Sorulara fazla dayanamayan Trump, öfkelenip muhabire kapıyı gösterdi. Amerikan Başkanı Beyaz Saray'da Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev'i kabul etti.

İkili baş başa görüşme öncesinde Oval Ofis'te kısa bir basın toplantısı yaptı. Toplantının sonunda Trump'a bazı Latin Amerika ve Afrika ülkeleri için kullandığı iddia edilen 'pislik çukuru' ifadeleriyle bağlantılı bir soru soruldu. Tam bu sırada Trump'ın ekibinden biri toplantının bittiği uyarısını yaptı.

 Buna rağmen CNN International Muhabiri Jim Acosta bir soru daha sordu. Bunun üzerine Trump'ın yardımcılarından yine uyarı geldi. Ancak muhabir geri adım atmadı. Bunu gören Trump öfkelendi ve "Dışarı" diyerek muhabire kapıyı işaret etti. Trump'ın bu sözlerinin ardından basın mensupları odadan çıktı.CNN Muhabiri Acosta olaya Twitter'dan tepki gösterdi.

"Daha önce böyle bir şey başıma gelmedi. ABD'de değil başka bir ülkede göreceğim bir şeyi yaşadım." dedi
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »