Trump ilk basın toplantısında bombayı patlattı

ABD'nin seçilmiş başkanı Donald Trump ilk basın toplantısını yaptı. Trump, Rusya'nın seçimlerde yardım ettiği iddialarının rakipleri tarafından yayıldığını söyledi. Rusya Devlet Başkanı Putin'le ilgili de açıklama yapan Trump, "Putin beni seviyorsa bu kötü bir şey değildir. Putin'le iyi anlaşmak için bir şansım var" dedi.

11 Ocak 2017 Çarşamba 20:28
Trump ilk basın toplantısında bombayı patlattı
Trump, başkan seçildikten sonra New York'ta düzenlediği ilk basın  toplantısında, Rusya'nın başkanlık seçimlerine müdahale ettiği ve özel hayatı ve  mali durumu hakkında hassas bilgilere sahip olduğu iddialarına ilişkin soruları  yanıtladı.

ABD Başkanlığına seçilen Donald Trump, Rusya'nın özel  hayatı ve mali durumu hakkında hassas bilgilere sahip olduğuna ilişkin iddiaları  Amerikan istihbarat birimlerinin sızdırmış olabileceğini söyledi. 

Söz konusu iddiaları "uydurma haber" ve "düşmanca" olarak  değerlendiren, hasta insanlarca uydurulduğunu ifade eden Trump, "Bu saçmalık  belki de kim bilir istihbarat birimleri tarafından sızdırıldı, eğer öyleyse  kendilerine muazzam bir leke sürecekler." dedi.

Rusya ile hiçbir anlaşmasının ya da bağının olmadığını,  iyi geçinip  geçinemeyeceğini bilmediğini ancak iyi ilişkiler kurmayı deneyeceği belirten  Trump, Rusya Devlet Vladimir Başkanı Putin'in kendisini sevmesini bir değer  olarak nitelendirdi.

"Hillary'nin Putin'e karşı benden daha çetin olacağına inanıyor musun?  Kimse gerçekten buna inanıyor mu?" diyen Trump, DEAŞ'ı şimdiki ABD yönetiminin  yarattığını ve Rusya'nın DEAŞ ile mücadelede ABD'ye yardımcı olacağını söyledi.

ABD başkanlığını 20 Ocak'ta devralacak Donald Trump,  şirketlerinin yönetimini iki büyük oğluna devrettiğini bildirdi. 

Trump, New York'ta düzenlediği basın toplantısında, şirketlerinin  geleceğine ilişkin açıklamalar yaptı. Trump, şirketlerinin yönetimini oğullarına  devrettiğini kaydederek "İki oğlum şirketleri yönetecek ve benimle hiçbir konuyu  müzakere etmeyecekler." dedi.

Trump'ın avukatı Sheri Dillon da basın toplantısında açıklama yaparak  konunun detaylarına ilişkin bilgi verdi.

Dillon, Trump'ın devlet işleriyle kendi şirketlerinin işlerini  birbirinden ayıracağını, Donald Trump ve kızı Ivanka'nın şirketteki tüm  görevlerinden ayrılacağını ifade etti.

Trump, basın toplantısında vergi iadesi bilgilerini ne zaman  yayınlayacağını soran gazeteciye tepki göstererek vergi kayıtlarının inceleme  altında olduğunu ve bu nedenle açıklayamayacağını söyledi.

Gazetecinin halkın bunu merak ettiğini belirtmesi üzerine Trump,  "Benim vergi iadesi kayıtlarımı sadece gazeteciler merak ediyor." diye konuştu.

Trump, yabancı hükümetlerin Trump otellerine yapacakları konaklama  bedellerini de hazineye aktaracağını belirtti.

Trump'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle :

Önümüzdeki hafta otomobil sektörüyle ilgili önemli açıklamalar olacak. Milyar dolarlık fabrika Meksika yerine Michigan'da açılacak. Birçok endüstri Amerika'ya geri dönecek.

F-35 projesi programın çok gerisinde kaldı.

Gazilerle ilgili çok güzel gelişmeler olacak. 20 Ocak kimsenin unutamayacağı harika bir gün olacak.

(Seçimde Rusya yardımı) Bu haberler tamamen yalan. Bu haberler rakiplerimiz tarafından yayıldı.

Clinton'ın müzakere sorularını önceden aldığını öğrendik.

Putin beni seviyorsa bu kötü bir şey değildir. Putin'le iyi anlaşmak için bir şansım var.

Hacklenme konusuna gelince. Bunun arkasında Rusya olduğunu düşünüyorum. Ama başka kişiler ve ülkelerin de hackleme eylemlerinde olduğunu düşünüyorum.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »