Trump'ın seks kasetleri' haberi dünyayı sarstı!

Amerikan istihbarat örgütlerinin hazırladığı rapor medyaya sızdı, raporda Moskova'nın ABD'nin yeni başkanıyla ilgili dosyalar hazırladığı belirtiliyor. Haberlere göre, dosyalar arasında Trump'ın Moskova'da çekilmiş seks kasetleri var.

11 Ocak 2017 Çarşamba 17:15
Trump'ın seks kasetleri' haberi dünyayı sarstı!
ABD'nin istihbarat örgütleri CIA, NSA ve FBI, Başkan Barack Obama ve seçilmiş başkan Donald Trump'a Rusya'nın ülke seçimlerine müdahale ettiğini gösteren raporu geçen hafta sundu. Trump'a sunulan gizli belgeler ve notların bir kısmını, CNN International ortaya çıkardı. 

Habere göre, Rus gizli servisi FSB Trump hakkında şantaj yapmak için dosya tuttu, kişisel ve mali bilgilerini ele geçirdi. Söz konusu belgelerin 35 sayfa olduğunu belirten CNN, Moskova'nın hem Cumhuriyetçilerle hem de Demokratlarla ilgili ayrı ayrı dosyalar hazırladığını belirtiyor. CNN'nin haberine göre, Rusya seçimlerden önce yalnızca Demokratların bilgilerini paylaştı.

35 sayfalık belgeyi yayımlayan Buzzfeed ise, söz konusu dosya içinde Trump'ın seks kasetinin de yer aldığını belirtiyor. Habere göre birden fazla kaset var ve kayıtlardan biri Trump'ın Moskova seyahatinde kaldığı Ritz Carlton Hotel'in başkanlık suitinde elde edildi. Üç yıl önce kaydedilen kasetlerde Trump'ın hayat kadınlarıyla birlikte olduğu iddia ediliyor.

RUSYA'DAN AÇIKLAMA GELDİ

Haberlerin gündeme gelmesiyle Kremlin konuyla ilgili açıklama yaptı. Uluslararası ajansların son dakika olarak geçtiği açıklamaya göre, Moskova Trump ya da Clinton'la ilgili ellerinde herhangi bir dosya olmadığını bildiriyor.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, ellerinde, ABD'nin seçilmiş başkanı Donald Trump'ın itibarına zarar verecek bilgiler bulunmadığını söyledi.

Basın toplantısı düzenleyen Peskov, haberlerde sözü edilen dosyaları 'ucuz roman' olarak niteleyerek "Bu, ikili ilişkilere zarar vermeye yönelik bir girişim ve cadı avının devamı" dedi.

TRUMP TWITTER'DAN ATEŞ PÜSKÜRDÜ

Haberler ABD'yi de sarstı. Günün erken saatlerinde Twitter'dan peş peşe mesaj yayınlayan Trump, "Rusya bana hiçbir zaman şantaj yapmadı, hiçbir bağlantım yok" dedi.

Bir saat içinde dört tweet atan Donald Trump, düzmece haberler yapmakla suçladığı CNN ve Buzzfeed'e ateş püskürerek "Seçimi kolayca kazandım, bu şahane hareket onaylandı, yalancı muhalifler yalan haberlerle zaferimizi aşağılamaya çalışıyor. İstihbarat servisleri bu yalan haberlerin kamuya 'sızmasına' izin vermemeliydi. Bana yönelik son saldırı. Nazi Almanyası'nda mı yaşıyoruz?" yazdı. ABD'nin yeni lideri, dün gece attığı mesajda da "Yalan haberler, tamamen siyasi cadı avı" yazmıştı.

Trump'ın özel kalem müdürü Reince Priebus da Twitter'dan açıklama yaptı. Priebus'a göre haberlerin hepsi zırva.

Donald Trump, seçimi kazandıktan sonra ilk kez basın toplantısı düzenliyor ve basın toplantısındaki ana gündem söz konusu haberler. Trump'ın gazetecilerle karşılaşması yerel saatle 11.30'da başlayacak.

Donald Trump, 2013 yılında Miss Universe güzellik yarışması için Moskova'ya gitmişti.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »