20 Şubat 2019, Çarşamba

Trump'tan dünyayı titreten yeni tweet! "Saldırı belki çok yakın..."

Yine Twitter hesabından dünyayı sallayan bir açıklama yapan ABD Başkanı Trump, "Suriye'ye saldırı ne zaman gerçekleşebilir, bunu hiçbir zaman söylemedim. Belki çok yakın, belki de hiç değil" ifadesini kullandı.

12 Nisan 2018 Perşembe 13:33
Trump'tan dünyayı titreten yeni tweet! "Saldırı belki çok yakın..."
ABD Başkanı Donald Trump'ın "Hazır ol Rusya, füzeler geliyor" tweetiyle yer yerinden oynadı, bugün de peş peşe son dakika haberleri geliyor.

13.17 : Yine Twitter hesabından açıklama yapan ABD Başkanı Trump, "Suriye'ye saldırı ne zaman gerçekleşebilir, bunu hiçbir zaman söylemedim. Belki çok yakın, belki de hiç değil. Ne olursa olsun, ABD benim yönetimim altında bölgeyi DAEŞ'ten kurtararak muhteşem bir iş yaptı. 'Teşekkürler Amerika' yok mu?" ifadesini kullandı.

12.50 : Ülkesinin resmi televizyonuna konuşan Beşar Esad, "Batılı ülkelerin olası müdahalesi, bölgede sadece daha fazla istikrarsızlığa yol açar" dedi.

12.20 : Kremlin, Rusya ve ABD arasında bir telefon hattının, ‘çakışmayı önlemek’ için kullanıldığını belirtti. Açıklamada, Putin ile Trump'ın telefon görüşmesi yapmasının planlanmadığı da ifade edildi.

10.20 : Image Satellite Internacional, Rus savaş gemilerinin Suriye'deki deniz üssü Tartus'tan ayrıldığını gösteren uydu fotoğrafları paylaştı.

Facebook'tan yapılan açıklamada, üste olmayan gemilerin muhtemel ABD saldırılarına karşı denize konuşlandırılmış olabileceği belirtiliyor.

İki farklı fotoğrafa göre, halihazırda üste yalnızca bir denizaltı bulunuyor.

09.25 : ABD lideri Trump'ın 'Füzeler geliyor' dediği dakikalarda USS Donald Cook savaş gemisi Akdeniz'de Suriye'ye yakın pozisyonda değildi. Alman Bild gazetesi, Kıbrıs ve Girit arasındaki geminin Rus savaş gemisi Amiral Grigorovich'in yakınında olduğunu duyurdu.

UÇAKLAR KIBRIS'A İNDİ
09.20 : Güney Kıbrıs'taki Akrotiri hava üssüne çok sayıda İngiliz savaş uçağı indi, görüntüleri itv ekrana getirdi.

08.25 : Kuveyt Havayolları, Eurocontrol'ün uyarısı üzerine Beyrut seferlerini durdurdu.

Avrupa Hava Seyrüsefer Emniyeti Teşkilatı (EUROCONTROL), dün yayınladığı uyarıda 72 saatlik süreçte yolcu uçaklarının Suriye hava sahası üstünden geçmemesini istemişti. Açıklamada "Suriye'ye havadan karaya füzelerle ya da seyir füzeleriyle bir hava saldırısı düzenlenmesi ve aralıklı sinyal kesintilerinin yaşanması ihtimallerine karşılık..." ifadesi dikkat çekiyor.

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »