TSK açıkladı! Afrin tamamen kontrol altına alındı

Genelkurmay Başkanlığınca "Afrin bölgesinde kontrolün tamamen sağlandığı, bölge halkının güvenle evlerine dönüşlerini sağlamak için arama tarama çalışmalarının devam ettiği" belirtildi.

24 Mart 2018 Cumartesi 11:13
TSK açıkladı! Afrin tamamen kontrol altına alındı
Afrin bölgesinde kontrolün tamamen sağlandığını, bölge  halkının güvenle evlerine dönüşlerini sağlamak için arama tarama çalışmalarının  devam ettiği bildirildi. 

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK), hudutlar ile bölgede güvenlik ve  istikrarı sağlamak, Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensuplarını etkisiz  hale getirmek, dost ve kardeş bölge halkını terör örgütü üyelerinin baskı ve  zulmünden kurtarmak için, 20 Ocak Cumartesi günü saat 17.00'de başlatılan "Zeytin  Dalı Harekatı" sürüyor.

Türkiye'nin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları, Birleşmiş  Milletler (BM) Güvenlik Konseyinin terörle mücadeleye yönelik kararlarıyla, BM  sözleşmesinin 51'inci maddesinde yer alan meşru müdafaa hakkı çerçevesinde devam  eden harekatta, Suriye'nin toprak bütünlüğüne saygı gösteriliyor.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan bilgilendirmeye göre, harekat  kapsamında Afrin bölgesinde kontrol tamamen sağlandı. Halkın güvenle evlerine  dönüşünü sağlamak için gerekli önlemlerin alınmasına ilişkin çalışmalar devam  ediyor.

Bu kapsamda TSK unsurları bölgede el yapımı patlayıcı ve mayın arama  tarama çalışmalarını sürdürüyor.

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »