23 Haziran 2018, Cumartesi

TSK açıkladı! Bir bölge daha ele geçirildi...

Türk Silahlı Kuvvetleri, Fırat Kalkanı Harekatı'nın 29. gününde keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen 103 DAEŞ'e ait 103 hedefin ateş destek vasıtaları tarafından 357 adet Fırtına ve 20 adet ÇNRA mermisi atılarak imha edildiğini, DAEŞ terör örgütünün sabah saatlerinde ele geçirdiği Tall Ar'da muhaliflerin karşı taarruzuyla tekrar kontrol sağlandığını açıkladı.

21 Eylül 2016 Çarşamba 21:57
TSK açıkladı! Bir bölge daha ele geçirildi...
Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) sürdürülen Fırat  Kalkanı Harekatı kapsamında bugün, keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen  103 DAEŞ hedefi 357 Fırtına ve 20 ÇNRA mermisi atılarak imha edildi. 

Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Fırat Kalkanı  Harekatının 29. günündeki gelişmelere ilişkin bilgi verildi.

Açıklamada, Azaz-Rai sektöründe muhalif unsurlardan oluşan beş Özel  Görev Grubunun, güney istikametinde DAEŞ'e yönelik taarruzlarına başladığı, saat  18.00 itibarıyla harekatın devam ettiği belirtildi.

"DEAŞ terör örgütü tarafından, Rai batısında, sabah saatlerinde ele  geçirilen Tall Ar meskun mahallinde saat 16.30'da muhaliflerin karşı taarruzu ile  tekrar kontrol sağlanmıştır." ifadesi kullanılan açıklamada, muhaliflere sağlanan  yoğun ateş desteğiyle dün kaybedilen yerlerin (El Eyyübiyah, El Athariyah, El  Mutminah, An Nahdah, Şandi, Sinekli, Taşlıhöyük) geri alınması amacıyla  başlatılan karşı taarruzun sürdüğü aktarıldı.

Keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen 103 DAEŞ hedefinin,  ateş destek vasıtaları tarafından 357 adet Fırtına ve 20 adet Çok Namlulu  Roketatar (ÇNRA) mermisi atılarak imha edildiği, operasyonun başından beri toplam  927 hedefe 3 bin 707 atım gerçekleştirildiği vurgulanan açıklamada, şunlar  kaydedildi:

"Hava Kuvvetlerimize ait uçaklar tarafından hava harekatı icra  edilmemiş, ani çıkacak hedeflere yönelik olarak 'yerde bekler' uçak  görevlendirilmiştir.

Koalisyon Güçleri tarafından Bahvurtah, Kadriş ve El Athariyah  (Zeytinlik) bölgelerinde tespit edilen DEAŞ terör örgütü unsurlarına yönelik  toplam 6 hava harekatı icra edilmiş, 3 DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale  getirilmiş, 1 bina ve 1 silahlı araç imha edilmiştir. Suriye sınır hattında  Koalisyona ait iki predatör ile kesintisiz keşif ve gözetleme faaliyeti icra  edilmeye devam edilmektedir."

AFAD ve Kızılay'a ait unsurların, Özgür Suriye Ordusu ve sivillere  yönelik lojistik faaliyetlerine kesintisiz devam ettiği belirtilen açıklamada,  koalisyon harekatına destek veren TSK'nın, bölgede yaşayan sivil halkın zarar  görmemesi için her türlü tedbiri aldığı ve bu konuda azami hassasiyet gösterdiği  kaydedildi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »