Tüm dünya bu adamı konuşuyor

53 yaşındaki Bernard Holland ve köpeği Oreo, Indianapolis‘teki evsizler kampında, bir çadırda kalıyorlardı.

2 Şubat 2015 Pazartesi 19: 4
Tüm dünya bu adamı konuşuyor
Bu ayın başlarında bir gün, evsizlere yardım eden bir merkez olan Horizon House’tan bir sosyal yardım çalışanı, Bernard Holland ve Oreo’yla karşılaştı. Çalışan, ikiliyi ilk gördüğünde dışarıdaki hava sıfırın altındaydı. Bu nedenle Holland’ı geceyi geçirebileceği bir barınağa götürmek istedi.

Holland öneriyi reddetti. Horizon House’tan Mary Stickelmaier durumu “Bernard, sosyal yardım çalışanına Oreo’nun da kalacak bir yeri olmadıkça barınağa gitmeyeceğini söylemiş.” şeklinde anlatıyor. Holland, dışarıdaki havanın köpeği için de çok zorlayıcı olduğunu biliyordu. Bu nedenle Oreo için bir evlat edindirme planının yapılmasını istedi.

Oreo için hemen Wigglebutt Köpek Evi adındaki köpek bakım tesisiyle iletişime geçildi ve köpek tesise kabul edildi. Tesis sahibi Ben Bierlein, Oreo’nun veteriner masraflarını dahi karşıladı. Asıl amaç ise Oreo ve Holland’ın tekrar buluşabilmesini sağlamak Holland şimdi çok mutlu olduğunu söylüyor. “Hem köpeğime sahip çıkıldı hem de üzerimde beni sıcak tutmaya yetecek kadar battaniye var.” diyor.

Holland şimdi Horizon House’la kalıcı bir iş ve ev bulmak için çalışıyor. Oreo’yu düzenli olarak ziyaret ediyor ve tekrar buluşacakları günü iple çekiyor. 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »