Tunceli'de İş Adamına Bombalı Suikast Son Anda Önlendi

Tunceli'de, iş adamı F.K'nın eşine ait özel otomobilin altına yerleştirilen bomba erken fark edildi ve olası facianın önüne geçildi.

11 Temmuz 2014 Cuma 4:55
Tunceli'de İş Adamına Bombalı Suikast Son Anda Önlendi
Tunceli'nin Ovacık İlçesi’nde bir iş adamına ait otomobilin altına, benzin deposunun yanına yerleştirilen bomba, erken fark edilerek muhtemel bir facia önlendi.

ARAÇ PARK HALİNDEYKEN PAKET FARK EDİLDİ

Bugün öğlen saatlerinde Ovacık İlçe merkezi Kandolar Mahallesi’nde bulunan işadamı F.K.’ın eşine ait otomobil, park halindeyken aracın altındaki bir paketin fark edilmesi üzerine, durum Ovacık İlçe Emniyet Amirliği’ne bildirildi.

BÖLGEYE UZMAN EKİPLER SEVK EDİLDİ

Aracın bulunduğu bölgeye uzman ekiplerin sevk edilmesi sonrası yapılan incelemede, işadımının eşine ait özel otomobilin benzin deposuna yapıştırılmış bombalı tuzak kurulduğu tespit edildi. Bunun üzerine çevrede alınan güvenlik tedbirlerinden sonra, Tunceli’den getirilen bomba imha ekiplerinin yaptığı çalışma sonucu, bomba etkisiz hale getirildi.


 
BOMBANIN PARÇA TESİRLİ OLDUĞU ANLAŞILDI

Aracın haraket etmesi ile birlikte patlayacak şekilde ayarlanan bombanın erken fark edilmesi sonucu olası bir facia ucuz atlatılırken, bombayı kimin ya da hangi örgütün koyduğu araştırılıyor. Aracın altına yerleştirilen bombanın parça tesirli olduğu ve türünün tespiti için kriminal incelemeye gönderildiği öğrenildi. Ovacık Cumhuriyet Savcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »