20 Haziran 2018, Çarşamba

Tunceli'de maden ocağına saldırı

Tunceli'de dün gece yaşanan köy baskının ardından bu kez de maden ocağı basıldı ve iş makineleri ateşe verildi.

27 Haziran 2013 Perşembe 7: 0
Tunceli'de maden ocağına saldırı
Tunceli'nin Pülümürlü ilçesinin Kırklare Köyü'nün dağlık alanında bulunan özel bir şirkete ait krom maden ocağı bugün öğle saatlerinde silahlı bir grup tarafından basıldı. 

Silah tehdidi ile çalışanları etkisiz hale getiren saldırganlar, şantiye binası ile 6 aracı ateşe verip yaktı. Saldırganlar daha sonra henüz sayıları belirlenemeyen bazı çalışanları da yanlarına alarak ormanlık alana doğru kaçtı.

Olayın duyulmasından sonra Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığı'ndan kalkan Sikorsky helikopterlerle bölgeye Jandarma Özel Harekat Timleri indirilerek, geniş çaplı operasyon başlatıldı. Operasyona Kobra helikopterler de destek verirken, saldırganların yakalanması için operasyonlar sürdürülüyor. Şantiyeyi basan grubun PKK'lı mı ya da başka bir örgüte ait mi olduğunun da araştırıldığı öğrenildi.

Tunceli'de dün gece de bir köye gelen kimliği belirsiz kişiler bir eve girmek istemiş, giremeyince evlere otomatik tüfeklerle ateş açarak kaçmıştı. Bir önceki gün ise PKK yol keserek şantiyede çalışan bir kişiyi kaçırmıştı. 

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »