TÜPRAŞ'ta korkutan yangın!

TÜPRAŞ Kocaeli rafinerisinde çıkan yangını söndürme çalışmaları sürerken, dumandan etkilenen 5 kişinin ayakta tedavi edildiği öğrenildi.

3 Şubat 2016 Çarşamba 21: 3
TÜPRAŞ'ta korkutan yangın!
TÜPRAŞ Kocaeli Körfez rafinerisinde fueloil üretim bölümü plantT147 ünitesinde ekipmanların tutuşması sonucunda başlayan yangın bir anda tüm üniteyi sardı. Kırmızı alarmın verildiği tesislerde alevlere ilk müdahaleyi TÜPRAŞ’ın müdahale ekipleri yaparken alevler kontrol altına alınamayınca olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.

ÇOK SAYIDA İTFAİYE EKİBİ MÜDAHALE EDİYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve çevre illerden gelen itfaiye ekiplerinin de müdahale ettiği yangında alevler kontrol altına alınsa da 3 saattir süren mücadelede yangın tam olarak söndürülemedi. Zaman zaman alevlerin yeniden yükseldiği yangına ekiplerin müdahaleleri sürerken TÜPRAŞ güvenlik görevlileri ise rafineri yakınına güvenlik amacıyla kimsenin yaklaşmasına izin vermiyor. Polis ekiplerinin de güvenlik önlemleri aldığı ve çok sayıda basın mensubunun takip ettiği TÜPRAŞ yangınında birçok itfaiye ekibi de destek olarak rafineri girişinde göreve hazır olarak bekletiliyor.

DUMANDAN ETKİLENEN 5 KİŞİ AYAKTA TEDAVİ EDİLDİ

Öte yandan TÜPRAŞ’tan yangınla ilgili bir açıklama daha yapıldı. Açıklamada, "Bugün saat 15.15’de TÜPRAŞ İzmit Rafinerisi ekipmanlarında oluşan arıza sonucu meydana gelen alevlenmeye Rafineri Teknik Emniyet Ekiplerince müdahale edilmiş olup, emniyet amaçlı söndürme ve soğutma çalışmaları devam etmektedir. Gelişmeden etkilenen beş çalışanın İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi’nde ayakta tedavisi yapılmış, taburcu edilmişlerdir. Alevlenme sonucu atmosfere kontrollü verilen dumanın insan ve çevre sağlığına, diğer rafineri operasyonlarına etkisi bulunmamaktadır. Kamuoyunun bilgisine sunar, açıklamalarımız dışında yapılan yayınlara itibar edilmemesini rica ederiz" denildi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »