24 Mayıs 2018, Perşembe

TÜRGEV'den Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'ye tazminat davası

Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) avukatları, vakıf hakkında hakaret ve iftira içeren sözler sarf ettikleri iddiasıyla CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den 100 biner lira tazminat istemiyle dava açtı.

11 Aralık 2014 Perşembe 20: 2
TÜRGEV'den Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'ye tazminat davası
TÜRGEV'in avukatlarından Selma Yıldız, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na gelerek, dava dilekçesini nöbetçi İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'ne sundu.

Dava dilekçesinde, Kılıçdaroğlu'nun, partisi tarafından Ankara Yenimahalle'deki Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde düzenlenen programda basın mensuplarının soruları üzerine, vakıf hakkında gerçeklikle ilgisi olmayan, hakaret ve iftira içeren, vakfın manevi olarak yıpranmasına sebebiyet veren sözler sarf ettiği belirtilerek, bunların da 7 Aralık gazetelerinde yer aldığı kaydedildi.

"Kılıçdaroğlu'nun bu çirkin sözleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın vakfın yönetim kurulunda olması nedeniyle sarf ettiği" öne sürülen dilekçede, "Asıl görevi kamuoyunu aydınlatmak ve bilgilendirmek olan davalı Kılıçdaroğlu, TÜRGEV'i rüşvetçi bir vakıf gibi göstermiş, vakfın toplumdaki onur ve saygınlığının zedelenmesine sebebiyet vermiş ve zan altında bırakmıştır" denildi.
Kemal Kılıçdaroğlu'nun vakfın itibarı, onur, şeref ve saygınlığına zedeleyecek ifadeler kullandığı, açıklamalarının gerçeklikten uzak, asılsız ve dayanaksız olduğu iddia edilen dilekçede, bu nedenlerle Kılıçdaroğlu'nun TÜRGEV'e 100 bin lira manevi tazminat ödemeye mahkum edilmesi istendi.

BAHÇELİ'YE DE TAZMİNAT DAVASI
Öte yandan TÜRGEV avukatlarınca, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında da manevi tazminat davası açıldı. Dava dilekçesinde, Bahçeli'nin, Ankara Spor Salonu'nda Ramazan Bayramı dolayısıyla düzenlenen parti bayramlaşmasında, vakıfla ilgili kullandığı sözlerin gerçeklikten uzak, asılsız ve dayanaksız ifadeler barındırdığı kaydedildi.

Dilekçede, Bahçeli'nin davacı vakfa 100 bin lira manevi tazminat ödemesine karar verilmesi talep edildi.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »