23 Mayıs 2018, Çarşamba

Turgut Özal'ın ölümünde eşi ve oğlu 'şüpheli'

Eski Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ölümüyle ilgili soruşturmada yeni bir gelişme ortaya çıktı. Semra Özal ve oğlu Ahmet Özal'ın da 'şüpheli' sıfatıyla dinlendiği ortaya çıktı.

12 Eylül 2014 Cuma 19:17
Turgut Özal'ın ölümünde eşi ve oğlu 'şüpheli'
Turgut Özal'ın ölümüyle ilgili devam eden soruşturmada yeni bir gelişme ortaya çıktı. Semra Özal ve oğlu Ahmet Özal’ın, “8’inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın ölümünün zehirlenme sonucu olduğu” iddiasıyla ilgili soruşturma kapsamında 19 kez dinlendiği ortaya çıktı.

Davada tek sanık olarak emekli öğretmen Tuğgeneral Levent Ersöz olduğu bilinirken; Özal'ın eşi Semra Özal ve oğlu Ahmet Özal'ın da şüpheli olarak yer aldıkları anlaşıldı. Mesut Hasan Benli'nin haberine göre; gizli tanık ifadesinde yer alan iddiaya göre Ersöz tehdit ederek Semra Özal'a eşini zehirleterek öldürttü.

Ersöz’ü yargılayan Ankara 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi önceki gün yaptığı duruşmada, söz konusu dosyanın bir örneğinin kendisine gönderilmesini istedi. Ersöz’ün avukatı Hulusi Coşkun sadece kendi müvekkillinin sanık olması için “Hukuk garabeti” dedi. Coşkun, 11 Eylül’deki ilk duruşmada, “Gizli tanık Selçuk, beyanında ‘Levent Ersöz, Semra Hanım’a şantaj yaptı. Turgut Özal’ı ona zehirletip öldürttü’ diyor. Sayın Semra Özal’ın burada sanık olması gerekir” demişti.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »