Türk öğrencilerinde olduğu otobüs devrildi...

İspanya'nın doğusundaki Tarragona kenti yakınlarında bu sabah meydana gelen ve en az 14 kişinin hayatını kaybettiği trafik kazasında otobüste bulunanların çoğunluğunun Erasmus öğrencisi olduğu bildirildi. Yaralılar arasında Türk öğrencilerin de olduğu belirtiliyor. Kaza ile ilgili Katalonya'da 2 gün yas ilan edildi.

20 Mart 2016 Pazar 16:40
Türk öğrencilerinde olduğu otobüs devrildi...
İspanya'nın doğusundaki Katalonya özerk yönetiminin  başkanı Carles Puigdemont, Erasmus öğrencilerini taşıyan ve 14 kişinin hayatını  kaybettiği otobüs kazası nedeniyle Katalonya'da 2 gün yas ilan edildiğini  açıkladı. 

Kaza yerine giderek yetkililerden bilgi alan Puigdemont, gazetecilere  yaptığı açıklamada, 21-22 Mart'ta Katalonya'da yas ilan ettiklerini duyurdu.

Kaza yapan otobüsün Valencia'daki Las Fallas Festivali'nden dönen  öğrenciler için tahsis edilen beş otobüsten biri olduğunu ve konvoyun en  arkasında bulunduğunu söyleyen Puigdemont, "Henüz hayatını kaybedenlerin  kimliklerini belirleyemedik. O yüzden ailelerine de haberveremedik. Çünkü beş  otobüste seyahat eden bir grup vardı. Gelecek saatlerde kimlik tespitinin  tamamlanmasını umuyorum." dedi.

Puigdemont, Paris'e yapacağı ziyareti ertelediğini de açıkladı.

Bu arada İspanya Kralı 6. Felipe ve ülkedeki siyasi liderler, trafik  kazasında hayatını kaybedenler için başsağlığı mesajı yayınladılar.

Tarragona kenti yakınlarında, bir otobüs ve bir otomobilin çarpıştığı  kazada 14 kişi hayatını kaybetmiş, 43 kişi yaralanmıştı. Yaralılardan 13 olay  yerinde tedavi edilmiş, 30'u Hastaneye kaldırılmıştı. Hastanedeki yaralılar  arasında İsviçreli, Norveçli, İngiliz, Türk, Ukraynalı ve İspanyol vatandaşları  bulunduğu bilgisi verilmişti.

Kazanın ülkede 2000 yılından bu yana meydana gelen en büyük otobüs  kazası olduğu belirtildi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »