20 Haziran 2018, Çarşamba

Türk Rehineler Musul Valiliği'nde

Türk Konsolosluğu'nu basan IŞİD'in rehin aldığı Türkler Musul Valiliğine getirildi.

12 Haziran 2014 Perşembe 2:17
Türk Rehineler Musul Valiliği'nde
IŞİD'in bugün rehin aldığı Türkiye'nin Musul Başkonsolosu Öztürk Yılmaz, diplomatlar ve elçilik çalışanları Musul Valiliğine getirildi. Rehinler şu anda IŞİD tarafından valilik binasında tutuluyor.

IŞİD VAZGEÇTİ, REHİNELER MUSUL VALİLİĞİ'NDE

Irak'ın Musul kentinin kontrolünü ele geçiren IŞİD bugün Türkiye'nin Başkonsolosluğu'nu basarak diplomatları ve çalışanları rehin aldı. Yeni Şafak gazetesinin haberine göre; Musul Başkonsolosu Öztürk Yılmaz'ın da aralarında olduğu 45'den fazla rehineyi kentin dışına çıkarmaya hazırlanan IŞİD bu kararından vazgeçti. IŞİD'in yapılan görüşmelerden sonra rehinleri Musul Valiliği'ne getirdiği öğrenildi. Valilik binasından tutulan Türk rehinelerin sağlık durumlarının da iyi olduğu bilgisine ulaşıldı.

"TÜRK DİPLOMATLARI GÜVENLİ BÖLGEDE"

Musul'da Türk konsolosluğunu basıp Türk diplomatları rehin alan IŞİD'in bölgedeki operasyonlarını yürüten Abdarrahman el Baasi Yeni Şafak muhabirine Türk diplomatların sağlık durumlarının iyi olduğunu ve güvenli bölgede tutulduklarını söyledi.

TWEET ATTILAR: TÜRKLERİ KAÇIRMADIK

Öte yandan örgüt adına yayın yapan "Islamic State Media" adlı Twitter hesabından yapılan açıklamada ise "Türkleri kaçırmadık. Soruşturma prosedürleri bitene kadar güvenli bir yere götürüldüler" denildi.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »