24 Mayıs 2018, Perşembe

Türk takımlarının maç yapması yasaklandı

Alman Futbol Federasyonu, Türk takımlarının da Almanya’da hazırlık ve dostluk maçı yapması yasaklandı

17 Haziran 2014 Salı 17: 6
Türk takımlarının maç yapması yasaklandı
Alman Futbol Federasyonu, başta Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş olmak üzere diğer Türk takımlarının da Almanya’da hazırlık ve dostluk maçı yapması yasaklandı.

Federasyonun bu kararını, Beşiktaş’ın 29 Haziran-10 Temmuz arasında Gütersloh ve çevresindeki futbol kulüpleri ile yapacağı dostluk ve hazırlık maçlarını organize eden eski futbolcu Roland Kopp açıkladı.

TÜM KULÜPLERE YASAKLANDI

Beşiktaş’ın dördüncü lig takımlarından SC Verl ve Rödingshausen ile hazırlık maçı yapması için başvuran Kopp’a, “Türk takımlarına burada resmi maç izni vermiyoruz. Hazırlık maçı olsa da, buna onay vermeyeceğiz” denildi.

Karar karşısında şok geçiren Kopp’a gerekçe ise taraftarların taşkınlığı gösterildi. Futbol federasyonunun, “Sadece antrenman yapabilirsiniz” demesi üzerine, Beşiktaş’ın bu maçlara seyircisiz çıkabileceği belirtildi.

Beşiktaş’ın karşılaşacağı takımlarla oynadığı maçlar, hazırlık ya da dostluk maçı değil, İstanbul’daki takımın kendi arasında yaptığı hazırlık oyunu gibi geçecek.

Karara Almanya’da 10 bin seyirci bekleyen Beşiktaş şok olurken, aynı yasağın Fenerbahçe, Galatasaray ve diğer Türk takımları için de geçerli olduğu açıklandı.

KAMU GÜVENLİĞİ TEHLİKEDE

Alman Futbol Federasyonu’nun kararı alırken gerekçe olarak Be­şiktaş’ın geçen yıl St. Pauli ile oynadığı maçta, sahaya meşale atılmasını gösterdiği açıklandı.

Türk taraftarların taşkınlık yaptığını iddia eden federasyon, “Kamu güvenliği açısından tehlike oluşturuyorlar. Kararı bu yüzden verdik” dedi.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »