19 Temmuz 2018, Perşembe

Türk Telekom Arena'nın kapasitesi artıyor

Galatasaray 2011 yılından itibaren kullanmaya başladığı 52 bin 652 kişi kapasiteli Türk Telekom Arean Stadı'nın kapasitesini artırmaya karar verdi.

28 Haziran 2013 Cuma 22:14
Türk Telekom Arena'nın kapasitesi artıyor
Dünyanın en rahat stadları arasında gösterilen Türk Telekom Arena'nın mevcut kapasitesini yeterli bulmamaya başlayan Sarı-Kırmızılılar stadın konforundan vazgeçip kapasiteyi artırmak istiyor. Stadın koltukları arasında bulunan mesafeyi daraltarak kapasiteyi artırmak isteyen Galatasaray'da yeni hedeflenen kapasite ise 60 bin kişi. İzleyicilerin en rahat şekilde maç izleyebileceği şekilde tasarlanan Türk Telekom Arena dünaynın en konforlu stadları arasında gösteriliyor. Galatasaray yönetimi yapacağı çalışma bu konfordan biraz vazgeçerek stadın kapasitesini yükseltecek.

BU SEZON 44 BİN KOMBİNE SATILDI


Yapımı 2010 yılında biten ve 2010-2011 sezonun ikinci yarısı itibariyle Galatasaray'ın maçlarını oynamaya başladığı Türk Telekom Arena 52 bin 652 kişilik kapasitesi ile Sarı-Kırmızılı kulübe hizmet etmeye devam ediyor. Son 2 sezonda gelen başarı ile birlikte taraftarın daha çok ilgi gösterdiği Türk Telekom Arena'da geçtiğimiz sezon 42 bin bu sezon ise 44 bin kombine satıldı. Sezonda ortalama 43 bin kişiye oynayan Galatasaray'da geçtiğimiz sezon özellikle Şampiyonlar Ligi ve derbi maçlarda bilet konusunda büyük sıkıntılar yaşanmıştı. Bu sezon satılan kombine sayısı düşünüldüğünde gelecek sezon bilet konusunda benzer sıkıntıların yaşanması muhtemel.

HEM GELİR ARTACAK HEM DE BİLET SIKINTILARI AZALMIŞ OLACAK


İşte hem bu sıkıntıların önüne geçmek hem de staddan elde edilecek geliri artırmak isteyen Galatasaray yönetimi stadın kapasitesini artırmaya kararı verdi. Türk Telekom Arena Stadı inşa edilirken taraftarın en rahat şekilde maç izleyebileceği şekilde dizayn edilen stadda koltuklarını arası oldukça geniş. Yan yana koltuklar arasındaki mesafeyi daraltarak stadın kapasitesini artırmak isteyen Galatasaray'ın böylelikle kapasiteyi 60 bin kişiye çıkartması bekleniyor.

ÜNAL AYSAL KAPASİTE ARTIRIMI KONUSUNDA SİNYAL VERMİŞTİ


Geçtiğimiz günlerde bu konu hakkında açıklama yapan Ünal Aysal, “Keşke zamanında bu stat 70 bin kişilik yapılsaymış. O stadı da rahatlıkla doldururduk” sözleri ile kapasite artırımı konusunda sinyal vermişti. Galatasaray'ın stadın üstünü kapatmayı birkaç yıl daha erteleyerek kapasite artırımı konusunu hızlandıracağı ve önümüzdeki yıl bu işlemi tamamlayacağı konuşuluyor.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »