Türkiye düşmanı Cem Özdemir bakın ne önerdi...

Alman Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Cem Özdemir'in Türkiye düşmanlığı yine ortaya çıktı. Avrupa'ya yayın yapan Türk televizyon kanallarında açıklamada bulunan Özdemir, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı Alman Türk televizyon kanalının kurulmasını istedi.

9 Mart 2017 Perşembe 19: 3
Türkiye düşmanı Cem Özdemir bakın ne önerdi...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın televizyonlarında bile görülmesine tahammül edemeyen Alman Yeşiller Eş Başkanı Cem Özdemir, Alman devletinin destekleyeceği Türk Alman televizyon kanalı kurularak Cumhurbaşkanı Erdoğan'a cevap verilmesini gündeme getirdi.  "Rheinischen Post" gazetesine demeç veren Eş Başkanı Cem Özdemir, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanlış propagandasına karşılık vermek ve Avrupa'ya yayın yapan Türk televizyonlarına meydanı bırakmamak için  " Arte" (Alman-Farsız ortak televizyonu) gibi bir kanalın kurularak bir şeylerin yapılmasını önerdi.

Almanya'da yaşayan Türk kökenlileri Almanya'yı  kendi vatanı olarak hissettiremediklerin ve bu konuda siyasi partilerinde çalışma yapmadıklarını ifade ederek, "Türkiye konusunda bütün partiler ortak bir birlik oluşturmalıyız. Almanya'da yaşayan Türklerin kültürel ve medya açısında da uyum sağlamalı" açıklamasında bulundu.
 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »