21 Haziran 2018, Perşembe

Türkiye gündemi 01 Haziran 2014

Türkiye'de bugün neler olacak? Gündemde neler var? Gazete5.com'dan Türkiye gündemini takip edebilirsiniz. İşte 01 Haziran 2014 Türkiye gündemi...

1 Haziran 2014 Pazar 15:57
Türkiye gündemi 01 Haziran 2014
1- Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bursa'da Bosna Hersek'e 12 tır insani yardım malzemesinin gönderileceği tören ile Karacabey ilçesinde "Leylek Şenliği"ne katılacak, Karacabey ve Mustafakemalpaşa Belediyelerini ziyaret edecek. 

- Arınç, daha sonra geçeceği Manisa'da AK Parti il danışma kurulu toplantısına katılacak.

2- Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Mardin'de Erdoba Otel'de düzenlenen, "İl Müftüleri İstişare Toplantısı"na katılacak.

3- Suriye'deki iç savaş ve bölgedeki yansımaları takip ediliyor. 

4- Mısır'da cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından yaşanan gelişmeler, İhvan üyeleri hakkındaki gözaltı ve yargılamalar ile darbe karşıtı gösteriler izleniyor.

- Devrik lider Hüsnü Mübarek, iki oğlu, eski İçişleri Bakanı Habib el-Adili ve 6 yardımcısının yargılandığı davanın duruşması yapılacak.

5- Filistin'de sağlanan milli mutabakat çerçevesinde Fetih-Hamas hareketleri arasında uzlaşı hükümeti kurma çalışmaları sürüyor.

- Mavi Marmara gemisine düzenlenen saldırının 4. yıl dönümü etkinlikleri takip ediliyor.

6- Ukrayna'nın doğusundaki gelişmeler izleniyor.

7- Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından seçimlerin iptal edildiği Ağrı ve Yalova'nın içinde olduğu 13 yer ile ara seçim yapılmasına karar verilen Gömü'de seçmenler, sandık başına gidecek.  

8- A Milli Futbol Takımı, özel maçta ABD ile karşı karşıya gelecek.

9- 2015 CEV  Bayanlar Avrupa Şampiyonası 2. tur 2. turnuvası A Grubu, Danimarka-Finlandiya ve Belarus-Türkiye maçlarıyla tamamlanacak.

10- A Milli Erkek Voleybol Takımı, 2015 CEV Avrupa  Şampiyonası 2. tur 2. turnuvasındaki son maçında, Belarus ile karşılaşacak.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »