18 Haziran 2018, Pazartesi

Türkiye gündemi 02 Haziran 2014

Türkiye'de bugün neler olacak? Gündemde neler var? Gazete5.com'dan Türkiye gündemini takip edebilirsiniz. İşte 02 Haziran 2014 Türkiye gündemi...

2 Haziran 2014 Pazartesi 16:11
Türkiye gündemi 02 Haziran 2014
1- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanlık Yeni Bina'da yapılacak Bakanlar Kurulu toplantısına başkanlık edecek.

2- TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve AB Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kamu Denetçiliği Kurumu'nun Desteklenmesi Projesi'nin açılış toplantısına katılacak. 

- Çiçek, Sayıştay Başkanı Recai Akyel ve beraberindeki heyeti kabul edecek.

3- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TÜRK-İŞ, DİSK ve KESK'i ziyaret edecek.

4- Suriye'deki iç savaş ve bölgedeki yansımaları takip ediliyor. 

5- KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Kıbrıs müzakere süreci kapsamında Güney Kıbrıs Rum Yönetimi lideri Nikos Anastasiadis ile ara bölgede bir araya gelecek. 

6- Mısır'da cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından yaşanan gelişmeler, İhvan üyeleri  hakkındaki gözaltı ve yargılamalar ile darbe karşıtı gösteriler izleniyor.

7- Libya'da, orduya bağlı milisler ile emekli Tuğgeneral Halife Hafter liderliğindeki gruplar arasındaki çatışmalar ve siyasi gelişmeler takip ediliyor.

8- Filistin'de sağlanan milli mutabakat çerçevesinde Fetih-Hamas hareketleri arasında uzlaşı hükümeti kurma çalışmaları sürüyor.

9- Ukrayna'nın doğusundaki gelişmeler takip ediliyor.

10- Beko Basketbol Ligi play-off final serisinde mücadele edecek Fenerbahçe Ülker ve Galatasaray Liv Hospital'ın teknik adamları ve kaptanlarının katılacağı basın toplantısı Marriott İstanbul Asia Otel'de yapılacak.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »