Türkiye gündemi 12 Temmuz 2014

Türkiye'de bugün neler olacak? Gündemde neler var? Gazete5.com'dan Türkiye gündemini takip edebilirsiniz. İşte 12 Temmuz 2014 Türkiye gündemi...

12 Temmuz 2014 Cumartesi 16: 1
Türkiye gündemi 12 Temmuz 2014
1- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TÜSİAD Başkanı Haluk Dinçer'i Beylerbeyi Sarayı'nda kabul edecek.

2-  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gazetelerin Ankara temsilcileri, akademisyenler ve din adamları ile iftarda bir araya gelecek. 

3- Cumhurbaşkanlığı seçimine doğru

- Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kepez Arena'da düzenlenecek mitingde konuşacak, Valiliği ziyaret edecek, Beach Park'taki Büyükşehir Belediyesinin iftar yemeğine katılacak. 

-  Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, Atatürk Hünkar Köşkü’nü ziyaret ettikten sonra Koza Han'da basın toplantısı yapacak, Osman ve Orhan Gazi türbeleri, Ulu Cami ve 3'üncü Cumhurbaşkanı Celal Bayar'ın Gemlik ilçesindeki anıt mezarını ziyaret edecek, Kapalıçarşı'da vatandaşlarla buluşacak, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle toplantı ve iftarda bir araya gelecek.

- Cumhurbaşkanı adayı ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş,  bir toplantıya katılacak, Alevi kültür derneklerinin temsilcileriyle buluşacak. 

4- Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, restorasyonu tamamlanan Muradiye Camii'nin açılış törenine katılacak, "Yetimlerle İftar" programında konuşacak, Bursa valiliğinin düzenlediği iftara katılacak.

5- Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığının "Yetimlerle İftar" programına iştirak edecek.

6- Suriye'deki iç savaş ve bölgedeki yansımaları takip ediliyor.

7- Irak'taki çatışmalarla ilgili gelişmeler izleniyor.

8- İsrail-Filistin gerginliğiyle ilgili gelişmeler takip ediliyor

9- Mısır'da, İhvan mensuplarına yönelik gözaltı ve yargılamalar ile darbe karşıtı gösteriler izleniyor.

- Darbeyi Ret ve Meşruiyete Destek için Ulusal İttifak Hareketi, “Asker Fakirleri Eziyor” adı altında darbe karşıtı gösteri çağrısında bulundu.

- Mısır'da Hürriyet ve Adalet Partisi (HAP) Genel Sekreteri Muhammed el-Biltaci'nin de arasında bulunduğu 4 kişinin, "polislere işkence" yaptıkları iddiasıyla açılan davanın görülmesine devam edilecek.

10- Ukrayna'daki gelişmeler izleniyor.

11- Brezilya'da süren 2014 FIFA Dünya Kupası'nın üçüncülük maçında Brezilya ile Hollanda karşı karşıya gelecek.

12- A Milli Kadın Voleybol Takımı, CEV Avrupa Ligi A Grubu 6. ve son ayak ikinci maçında deplasmanda Slovenya ile karşılaşacak.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »