19 Temmuz 2018, Perşembe

Türkiye gündemi 13 Kasım 2013

Türkiye'de bugün neler olacak? Gündemde neler var? Gazete5.com'dan Türkiye gündemini takip edebilirsiniz. İşte 13 kasım 2013 Türkiye gündemi...

13 Kasım 2013 Çarşamba 15:52
Türkiye gündemi 13 Kasım 2013
1- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, güven mektuplarını sunacak Surinam Büyükelçisi Liakat Ali Errol Alibux, Myanmar Büyükelçisi Thura U Thet Oo Maoung, Seyşeller Büyükelçisi Bernard Francis Shamlaye'yi Çankaya Köşkü'nde kabul edecek.

- Gül, Pakistan Senatosu Savunma ve Savunma Üretimi Komitesi Başkanı Müşahid Hüseyin Seyid ve beraberindeki heyet ile "Freedom House" Başkanı David Kramer ve beraberindeki heyeti, Çankaya Köşkü'nde ayrı ayrı kabul edecek.  

2- Evrensel Aşura Matemi Merasimi

- TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Halkalı'da Evrensel Aşura Matem Merasimi'ne katılacak.

3- TBMM Başkanı Çiçek, Sırbistan'ın Ankara Büyükelçisi Danilo Vucetic'i kabul edecek, 

4- Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev Ankara'da

- Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Türkiye-Azerbaycan Yüksek Düzeyli Stratejik Konsey 3. Toplantısı, Başbakanlık Merkez Bina'da gerçekleştirilecek. 

- Aliyev ve Erdoğan, daha sonra ortak basın toplantısı yapacak. 

- Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkanı Aliyev ve eşi onuruna AK Parti Genel Merkezi'nde öğle yemeği verecek. 

5- Başbakan Erdoğan, Başbakanlık Resmi Konut'ta Yargıtay Başkanı Ali Alkan'ı kabul edecek. 

6- Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Haiyan tayfununun en büyük zararı verdiği Tacloban kentinde incelemelerde bulunacak. 

7- TBMM Genel Kurulu'nda, kadın milletvekillerinin çalışmalara pantolonla katılabilmesine imkan tanıyan İçtüzük değişikliği teklifi görüşülecek.

- Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Kalkınma Bakanlığının 2014 yılı bütçeleri ele alınacak.

8- Suriye'deki iç savaş ve bölgedeki yansımaları izleniyor. 

9- Mısır'daki siyasi gelişmeler ve darbe karşıtı gösteriler takip ediliyor.

- Darbeyle görevinden uzaklaştırılan Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin, savunma heyeti ile Mısır halkına gönderdiği mektup okunacak.

10- Merkez Bankası eylül ayı ödemeler dengesi istatistiklerini açıklayacak.

11- A Milli Futbol Takımı, Kuzey İrlanda ve Belarus ile oynayacağı özel maçların hazırlıklarını Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadı'nda sürdürecek. 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »