Türkiye gündemi 17 Temmuz 2014

Türkiye'de bugün neler olacak? Gündemde neler var? Gazete5.com'dan Türkiye gündemini takip edebilirsiniz. İşte 17 Temmuz 2014 Türkiye gündemi...

17 Temmuz 2014 Perşembe 16: 8
Türkiye gündemi 17 Temmuz 2014
1- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi ile beraberindeki yönetim kurulu üyelerini ve Tunus Nahda hareketi lideri Raşid Gannuşi ile beraberindeki heyeti, Tarabya Köşkü'nde kabul edecek. Gül, Diyanet İşleri Başkanlığınca Dolmabahçe Sarayı'nda verilen iftara katılacak. 

2- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Japonya Üst Meclisi İçtüzük ve İdari İşler Komitesi Başkanı Mitsuhide İwaki ile KKTC Büyükelçisi Mustafa Lakadamyalı ve Kıbrıs Türk Mukavemet Teşkilatı Mücahitler Derneği Genel Başkanı Yılmaz Bora'yı ayrı ayrı kabul edecek.

3- Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe Sarayı'nda düzenlenen "Dünya İslam Bilginleri Barış, İtidal ve Sağduyu İnisiyatifi Toplantısı"na katılacak. Erdoğan, daha sonra Tekirdağ'a geçerek valilik önündeki mitingde halka hitap edecek, valiliğe ziyarette bulunacak. Erdoğan, TÜRGEV'in Fatih semtindeki Mevlanakapı Kız Öğrenci Yurdunun bahçesinde düzenlediği iftara katılacak.

4- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Beylikdüzü’nde şehit ve gazi yakınları, din adamları ve muhtarlarla iftarda bir araya gelecek, Gürpınar sahilindeki mitinge katılacak.

5- Cumhurbaşkanı adayı ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, cumhurbaşkanlığı seçim kampanyası kapsamında çıkacağı Avrupa turunun ilk durağı İsviçre'de seçmenlerle bir araya gelecek. 

6- AB Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu ve beraberindeki heyet resmi temaslarda bulunmak üzere Ukrayna'nın başkenti Kiev’e gidecek. Çavuşoğlu, Kırım Tatar Türkleri önderi Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu ve Ukrayna Dışişleri Bakanı Pavlo Klimkin ile bir araya gelecek. (Kiev) 

6- İçişleri Bakanı Efkan Ala, valilik, belediye, AK Parti il başkanlığı, seçim koordinasyon merkezi ve esnaf ziyareti gerçekleştirecek, iftara ve ramazan etkinliğine katılacak.

7- TBMM Genel Kurulu'nda, Torba Kanun Tasarısı'nın görüşmelerine devam edilecek.

8- İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları 

- Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ile Gazze'deki gelişmeleri değerlendirecek. 

9- Suriye'deki iç savaş ve bölgedeki yansımaları takip ediliyor.

10- Irak'taki çatışmalarla ilgili gelişmeler izleniyor.

12- Ukrayna'nın doğusundaki gelişmeler izleniyor.

13- Mısır'da darbe karşıtı Ulusal İttifak Hareketi'nin çağrısıyla ülke genelinde "Asker fakirleri eziyor" adı altında gösteriler düzenlenecek.

14- UEFA Avrupa Ligi 2. ön eleme turu ilk maçında Bursaspor, Gürcistan'ın Chikhura Sachkere takımıyla Atatürk Stadı'nda karşı karşıya gelecek.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »