21 Mayıs 2018, Pazartesi

Türkiye gündemi 22 Temmuz 2014

Türkiye'de bugün neler olacak? Gündemde neler var? Gazete5.com'dan Türkiye gündemini takip edebilirsiniz. İşte 22 Temmuz 2014 Türkiye gündemi...

22 Temmuz 2014 Salı 15:56
Türkiye gündemi 22 Temmuz 2014
1- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Suriyeli sığınmacılarla Malatya Beydağı konteyner kentinde iftar yapacak.

2- AK Parti ve CHP TBMM grupları toplanacak.

3- Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da AGİT Seçim Gözlem Misyonu Başkanı Geert Hinrich Ahrens ve beraberindeki heyeti Seçim Koordinasyon Merkezinde kabul edecek, Vilayetler Evi'nde şehit aileleriyle iftarda bir araya gelecek.

4- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muğla'da ziyaretlerde bulunacak, iftara katılacak, vatandaşlarla bir araya gelecek.

5- Cumhurbaşkanlığı seçimine doğru

- Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, İzmir Atatürk Müzesinde basın toplantısı yapacak, büyükşehir belediyesini ziyaret edecek, kanaat önderleriyle Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezinde bir araya gelecek, tarihi Havagazı Fabrikası'nda iftara katılacak.

- Cumhurbaşkanı adayı ve HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, İstanbul'da Doğu ve Güneydoğu Dernekleri Federasyonu temsilcileriyle toplantı yapacak. Demirtaş, daha sonra gideceği Batman'da, "Yeni Yaşam Çağrısı"na dair mesajlarını sivil toplum kuruluşlarının, meslek odalarının ve sendikaların yönetici ve temsilcileriyle paylaşacak, Havuzbaşı Restaurantta iftara katılacak.

6- Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Elazığ'da oto galericiler sitesinin temel atma törenine, AK Parti il danışma toplantısına ve AK Parti il teşkilatının verdiği iftara katılacak.

7- Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Zonguldak'ta Ereğli Kaymakamlığını, partisinin ilçe teşkilatını, belediyeyi, MÜSİAD şubesini ve Kozlu Belediyesi ziyaret edecek, Dedeman Otelindeki iftarda yer alacak.

8- TBMM Genel Kurulu'nda Somalı maden işçileri ile kamu alacaklarını da yeniden yapılandıran "Torba Kanun Tasarısı'nın görüşmelerine devam edilecek.

9- İsrail'in Gazze'ye hava ve karadan sürdürdüğü saldırılarla ilgili gelişmeler takip ediliyor.

10- Suriye'deki iç savaş ve bölgedeki yansımaları takip ediliyor.

11- Irak'taki çatışmalarla ilgili gelişmeler izleniyor.

12- Mısır'da İhvan üyeleri ve darbe karşıtlarına yönelik yargılamalar ile gösteriler takip ediliyor.

13- Libya'daki çatışmalarla ilgili gelişmeler izleniyor.

14- Türkiye İstatistik Kurumu, 2014 yılı ikinci çeyreğine ilişkin bina inşaatı maliyet endeksini açıklayacak.

14- Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu ve Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Turgay Demirel'in katılımıyla THY ile TBF arasında yenilenen sponsorluk sözleşmesinin imza töreni ve basın toplantısı, THY Genel Müdürlüğünde yapılacak.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »