Türkiye gündemi 24 Haziran 2014

Türkiye'de bugün neler olacak? Gündemde neler var? Gazete5.com'dan Türkiye gündemini takip edebilirsiniz. İşte 24 Haziran 2014 Türkiye gündemi...

24 Haziran 2014 Salı 16: 6
Türkiye gündemi 24 Haziran 2014
1- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Orta Afrika Cumhuriyeti geçiş dönemi Başbakanı Andre N'Zapayeke ve beraberindeki heyeti Çankaya Köşkü'nde kabul edecek. 

2- TBMM Başkanı Çiçek Moğolistan'da

- Cemil Çiçek, beraberindeki heyetle Moğolistan Parlamentosu'nu ziyaret edecek, mevkidaşı Zadaakhu Enkhbold ile görüşecek. 

- Moğolistan Cumhurbaşkanı Tsakhiayigiin Elbegdorj ve Başbakan Noroviin Altanghuyag ile bir araya gelecek Çiçek, Türkiye ve Moğolistan arasındaki diplomatik ilişkilerin 45. yıl dönümü dolayısıyla verilen resepsiyona katılacak.

3- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakırlı anneleri AK Parti Genel Merkezi'nde kabul edecek, AB Büyükelçileri ile Ankara Palas'ta yemeğe katılacak, ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone'yi ve Irak Türkmen Cephesi Yürütme Kurulu üyelerini Resmi Konut'ta ayrı ayrı kabul edecek.

 - Başbakan Erdoğan, Resmi Konut'ta Orta Afrika Cumhuriyeti geçici hükümeti Başbakanı Andre Nzapayeke ile görüşecek. 

4- AK Parti, CHP, MHP ve HDP'nin TBMM grupları toplanacak.

5- Irak'taki çatışmalarla ilgili gelişmeler takip ediliyor.

6- TBMM Genel Kurulu'nda, Anayasa Mahkemesinin Balyoz davasıyla ilgili kararıyla tahliye olan MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan yemin edecek. Ardından yasa dışı dinlemeler ile bilişim ve internet sektörünün sorunlarını araştıran komisyonların raporları görüşülecek. 

- Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, taşeron ve madenlerde çalışanlarla ilgili düzenlemelerin de yer aldığı "Torba Yasa Tasarısı"nın görüşmeleri devam edecek.

- Adalet Komisyonu, İstanbul Tahkim Merkezi Kanunu Tasarısı'nı ele alacak.

- Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu'nda, Elektrik Piyasası Kanunu ile zeytinciliğin Islahına ilişkin kanun tasarısı görüşülecek.

- Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu, Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı kurulmasını öngören kanun tasarısı için toplanacak.

7- Suriye'deki iç savaş ve bölgedeki yansımaları takip ediliyor. 

8 - Mısır'da, İhvan üyeleri hakkındaki gözaltı ve yargılamalar ile darbe karşıtı gösteriler takip ediliyor.

9- İsrail'in, 3 Yahudi yerleşimcinin kaçırıldığı iddiasının ardından başlattığı gözaltı operasyonlarıyla ilgili gelişmeler takip ediliyor.  

10- Merkez Bankası Para Politikası Kurulunun faiz kararı açıklanacak.

11- İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, Türkiye'nin 500 büyük sanayi kuruluşu araştırmasının sonuçlarını açıklayacak.

12- Türkiye İstatistik Kurumu, haziran ayına ilişkin sektörel güven endekslerini açıklayacak.

13- Brezilya'da devam eden 2014 FIFA Dünya Kupası'nın 13. gününde, D Grubu'nda İtalya-Uruguay ve Kosta Rika-İngiltere, C Grubu'nda Japonya-Kolombiya ve Yunanistan-Fildişi Sahili maçları yapılacak.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »