Türkiye gündemi 27 Haziran 2014

Türkiye'de bugün neler olacak? Gündemde neler var? Gazete5.com'dan Türkiye gündemini takip edebilirsiniz. İşte 27 Haziran 2014 Türkiye gündemi...

27 Haziran 2014 Cuma 16:19
Türkiye gündemi 27 Haziran 2014
1- Makedonya Meclis Başkanı Veljanoski Ankara'da

- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Çankaya Köşkü'nde Makedonya Meclis Başkanı Trajko Veljanoski ve beraberindeki heyeti kabul edecek.

- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, mevkidaşı Trajko Veljanoski ile görüşecek, onuruna öğle yemeği verecek.

- Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Veljanoski ve beraberindeki heyetle görüşecek. 

2- Cumhurbaşkanı Gül'e, Mali Büyükelçisi Birahim Soumare ve Tanzanya Büyükelçisi James Alex Msekela, güven mektubu sunacak.

3- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Sabiha Gökçen Havalimanı'nda, Türk Hava Yolları Teknik AŞ Havacılık Bakım Onarım Merkezi'nin açılışına katılacak.

- Erdoğan, Beylerbeyi Sarayı'nda TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki heyet ile Yemen Başbakan Yardımcısı ve Elektrik Bakanı Abdullah Mohsen al-Akwa'yı ayrı ayrı kabul edecek.

4- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyet, Almanya'da, Antakya Rum Ortodoks Kilisesi, Kadim Süryani Ortodoks Kilisesi ve Diyanet İşleri Türk İslam Birliği Camisi'ni ziyaret edecek, Alman Alevi Birlikleri Federasyonunda kanaat önderleriyle bir araya gelecek, Swissotelde, Anadolu İnanç ve Kültür Buluşması'na katılacak. 

- Kılıçdaroğlu, temaslarının ardından Türkiye'ye dönecek

5- Irak'taki çatışmalarla ilgili gelişmeler takip ediliyor.

6- TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, kamuoyunda "Torba Kanun Tasarısı" olarak bilinen İş Kanunu ile Bazı Kanun ve KHK'larda Değişiklik Yapan Tasarı'yı görüşmeye devam edecek.

7- Suriye'deki iç savaş ve bölgedeki yansımaları takip ediliyor. 

8- Mısır'da, İhvan üyeleri hakkındaki gözaltı ve yargılamalar ile darbe karşıtı gösteriler takip ediliyor.

9- İsrail'in, 3 Yahudi yerleşimcinin kaçırıldığı iddiasının ardından başlattığı gözaltı operasyonlarıyla ilgili gelişmeler takip ediliyor.  

10- Libya'da yapılan parlamento seçimiyle ilgili gelişmeler takip ediliyor.

11- Ukrayna’nın doğusundaki gelişmeler izleniyor.

12- Belçika'daki AB zirvesinde, Ukrayna, Gürcistan ve Moldova ile AB arasındaki ortaklık anlaşması imzalanacak, Jose Manuel Barroso'un yerine AB Komisyonu başkanı olacak kişi açıklanacak.

13- Türkiye İstatistik Kurumu, haziran ayı tüketici güven endeksi verilerini açıklayacak.

14- Soma'daki maden kazalarını araştırma komisyonu, TTK Kozlu müessesine bağlı madende incelemede bulunacak, ziyaret ve görüşmeler yapacak.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »