Türkiye gündemi 31 Mayıs 2014

Türkiye'de bugün neler olacak? Gündemde neler var? Gazete5.com'dan Türkiye gündemini takip edebilirsiniz. İşte 31Mayıs 2014 Türkiye gündemi...

31 Mayıs 2014 Cumartesi 15:34
Türkiye gündemi 31 Mayıs 2014
1- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Sultangazi Belediyesi hizmet binası açılış törenine katılacak.

2- Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Kestel Belediyesini ziyaret edecek, Balkan Rumeli Göçmenleri Konfederasyonu 4'üncü Olağan Genel Kuruluna, Gemlik Roda İmam Hatip Lisesinin açılış törenine ve 4'üncü Bölgesel Model Uçak Şampiyonası ödül törenine katılacak, Birlik Vakfı Bursa Şubesinin "Yaşayan Değerlerimiz 2014 Ödül Töreni" ile Dostlar Divanı Toplantısı'na iştirak edecek.

3- Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Tanzanya'dan Zanzibar Adası'na geçecek. Davutoğlu, Zanzibar Cumhurbaşkanı Ali Muhammed Şeyin ile görüşecek ve çeşitli temaslarda bulunacak.

4- Suriye'deki iç savaş ve bölgedeki yansımaları takip ediliyor. 

5- Mısır'da cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından yaşanan gelişmeler, İhvan üyeleri hakkındaki gözaltı ve yargılamalar ile darbe karşıtı gösteriler takip ediliyor.

6- Libya'da, orduya bağlı milisler ile emekli Tuğgeneral Halife Hafter liderliğindeki gruplar arasındaki çatışmalar ve siyasi  gelişmeler izleniyor.

7- Filistin'de sağlanan milli mutabakat çerçevesinde Fetih-Hamas hareketleri arasında uzlaşı hükümeti kurma çalışmaları sürüyor.

8- Ukrayna’nın doğusundaki gelişmeler izleniyor.

9- Mavi Marmara gemisine düzenlenen saldırının 4. yılı dolayısıyla Sultanahmet'ten Sarayburnu'na yürüyüş gerçekleştirilecek, gemide anma etkinliği düzenlenecek.

10- A Milli Futbol Takımı, yaz kampı programı çerçevesinde 1 Haziran Pazar günü ABD ile yapacağı maçın hazırlıklarını RedBull Arena'daki antrenmanla tamamlayacak.

- A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, antrenmandan önce basın toplantısı düzenleyecek.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »