Türkiye gündemi

Türkiye'de bugün neler olacak? Gündemde neler var? Gazete5.com'dan Türkiye gündemini takip edebilirsiniz. İşte 29 Haziran 2013 Türkiye gündemi...

29 Haziran 2013 Cumartesi 18:12
Türkiye gündemi
1-  TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesi (AGİTPA) 22. Genel Kurulu'nun açılışına katılacak.

 - Çiçek, Ukrayna Dışişleri Bakanı Lenoid Kozhara,  AGİT Genel Sekreteri Lamberto Zannier, AGİTPA Başkanı Wolfgang Grossruck, Karadağ Meclis Başkanı Ranko Krivokapic ve Kazakistan Senato Başkanı Kairat Mami ile görüşecek. 

-  Genel Kurul kapsamında TBMM ve Anadolu Ajansı işbirliğiyle hazırlanan, "Suriye'de İnsani Trajedi/Humanitarian Tragedy in Syria" başlıklı fotoğraf sergisi açılacak.

2- Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, AGİT Genel Sekreteri Lamberto Zannier ile görüşecek ve AGİT-PA Genel Kurulu’na hitap edecek.

 - Davutoğlu, ASEAN toplantısı için Brunei'ye hareket edecek.

3- İçişleri Bakanı Muammer Güler, Mardin'de İl Danışma Meclisi Toplantısı'na katılacak, Valilik ve belediyeyi ziyaret edecek. 

4- Mısır'da, Muhammed Mursi'nin cumhurbaşkanı seçilmesinin yıl dönümü olan 30 Haziran'da yapılacak gösteriler öncesi gelişmeler izleniyor.

5- FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası'na E ve F gruplarında üçüncü ve son maçlarla devam edilecek.   

  - Organizasyonun dokuzuncu gününde Bursa'da Hırvatistan-Yeni Zelanda, Mısır-İngiltere, Antalya'da Özbekistan-Uruguay, Irak-Şili karşılaşmaları yapılacak. 

6- 17. Akdeniz Oyunları Mersin'de sürüyor. 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »