Türkiye gündemi 4 Haziran 2014

Türkiye'de bugün neler olacak? Gündemde neler var? Gazete5.com'dan Türkiye gündemini takip edebilirsiniz. İşte 4 Haziran 2014 Türkiye gündemi...

4 Haziran 2014 Çarşamba 16:17
Türkiye gündemi 4 Haziran 2014
1- Türk Konseyi 4. Zirvesi

- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Bodrum'daki Hilton Türkbükü Otel'de Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile görüşecek, konuk cumhurbaşkanları onuruna verilecek akşam yemeğine ve Bodrum Kalesi'nde düzenlenen kültürel programa katılacak. 

-Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, zirve kapsamında  düzenlenen Dışişleri Bakanları Konseyi Toplantısı'nın açılışında konuşacak.

2- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, "Türkiye'de Toplumsal Cinsiyet Eşitliği İçin Elverişli Ortamın Geliştirilmesi Ortak Programı"nın kapanış toplantısına katılacak.

3- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanlık Resmi Konut'ta, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan ve DİSK Genel Başkanı Kani Beko ile görüşecek.

-Erdoğan, İran İletişim ve Enformasyon Teknolojileri Bakanı Mahmud Vaizi ile BM Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) Genel Direktörü Jose Graziano Da Silva'yı Başbakanlık Resmi Konut'ta kabul edecek.

4- Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, "8. Balkan Ülkeleri Genelkurmay Başkanları Konferansı''na katılacak.

5- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hak-İş’i, Mazlumder’i ve TOBB’u ziyaret edecek, partisinin MYK toplantısına başkanlık edecek.

6- Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Polonya'nın başkenti Varşova'da Kırım Tatarları lideri ve Ukrayna Milletvekili Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu ile kahvaltıda bir araya gelecek, Kraliyet Sarayı Meydanı'nda düzenlenen "Polonya Özgürlük Bayramı" kutlamaları ile Polonya Cumhurbaşkanı Bronislaw Komorowski tarafından Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda yabancı heyetler onuruna verilecek öğle yemeğine katılacak.

- Bülent Arınç, Türkiye'nin Varşova Büyükelçisi Yuzuf Ziya Özcan'ın büyükelçilik konutunda vereceği akşam yemeğinde bulunacak.

7- Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Azerbaycan'da

- Atalay, Uluslararası Afet Risk Yönetimi Konferansı'na katılacak, Azerbaycan Olağanüstü Haller Bakanı Kemaleddin Haydarov, Kazakistan Acil Durumlar Bakanı Vladimir Bozhko ve Kırgızistan Acil Durumlar Bakanı Boronov Kubatek ile ayrı ayrı görüşecek.

8- MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu ile Türk-İş'i ziyaret edecek.

9- TBMM Genel Kurulu'nda kamuoyunda, "Yargı Paketi" olarak bilinen Türk Ceza Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Tasarısı görüşülecek.

- Plan ve Bütçe Komisyonu, taşeron ve madenlerde çalışan işçilere yönelik düzenlemeleri de içeren İş Kanunu ile bazı kanun ve KHK'larda değişiklik yapan tasarıyı ele alacak.

-  Soma'daki Maden Faciasını Araştırma Komisyonu ilk toplantısını yapacak.

10- Suriye'de yapılan devlet başkanlığı seçiminin yankıları, ülkedeki iç savaş ve bölgedeki yansımaları takip ediliyor. 

11- Mısır'da İhvan üyeleri hakkındaki gözaltı ve yargılamalar ile darbe karşıtı gösteriler izleniyor.

12- Libya'da, orduya bağlı milisler ile emekli Tuğgeneral Halife Hafter liderliğindeki gruplar arasındaki çatışmalar ve siyasi gelişmeler takip ediliyor.

13- Ukrayna'nın doğusundaki gelişmeler izleniyor.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »