Türkiye gündemi 6 Haziran 2014

Türkiye'de bugün neler olacak? Gündemde neler var? Gazete5.com'dan Türkiye gündemini takip edebilirsiniz. İşte 6 Haziran 2014 Türkiye gündemi...

6 Haziran 2014 Cuma 16: 3
Türkiye gündemi 6 Haziran 2014
1- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ege Serbest Bölgesi'nde Kale Pratt ve Whitney Uçak Motor Sanayi Fabrikasının açılış törenine katılacak.

2- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazının ardından restorasyonu tamamlanan Beşiktaş Büyük Mecidiye (Ortaköy) Camisinin açılışını yapacak.

3- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, temaslarda bulunmak üzere Almanya'ya gidecek.

4- Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, Liluz Otel'de düzenlenen, "Yeni Türkiye'nin Açılan Kilidi: Çözüm Süreci Çalıştayı"na katılacak.

5- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, SOCAR Türkiye Rafinerisi Proje Finansmanı imza törenine katılacak.

6- TBMM'den.

- Genel Kurul'da, kamuoyunda, "Yargı paketi" olarak bilinen Türk Ceza Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik yapan tasarının görüşmelerine devam edilecek.

- Soma'daki Maden Faciasını Araştırma Komisyonu TKİ yetkililerinden brifing alacak.

7- Fransa'nın Caen kentinde Normandiya çıkarmasının 70. yılı nedeniyle düzenlenecek etkinliklere ABD Başkanı Barack Obama, İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in de aralarında bulunduğu 18 ülkenin devlet başkanı ve gaziler katılacak.

8- Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, İngiltere Kraliçesi Elizabeth ve Edinburg Dükü Philip onuruna Elysee Sarayı'nda akşam yemeği verecek.

- Yemeğin ardından Hollande ve Elizabeth, ortak basın toplantısı düzenleyecek. 

9- Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Nisan ayı Perakende Satış Hacim Endeksi ile 2014 1. Çeyrek Ocak-Mart dönemi İşgücü Maliyeti Endeksini açıklayacak. 

10- Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Karadağ'da.

- Kılıç, başkent Podgoritsa'da Karadağ Anayasa Mahkemesi Başkanı Desanka Lopiçiç ile görüşecek, Cumhurbaşkanı Filip Vuyanoviç tarafından kabul edilecek 

11- Fransa Açık Tenis Turnuvası (Roland Garros) Paris'te devam ediyor.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »