Türkiye gündemi 9 Temmuz 2014

Türkiye'de bugün neler olacak? Gündemde neler var? Gazete5.com'dan Türkiye gündemini takip edebilirsiniz. İşte 9 Temmuz 2014 Türkiye gündemi...

9 Temmuz 2014 Çarşamba 15:55
Türkiye gündemi 9 Temmuz 2014
1- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Zambiya Dışişleri Bakanı Harry Kalaba ve beraberindeki heyeti Tarabya Köşkü'nde kabul edecek.

(İstanbul) 

2- TÜSİAD heyetinin ziyaretleri

- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, TÜSİAD Başkanı Haluk Dinçer ve beraberindeki heyeti kabul edecek.

- Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç ve Emrullah İşler ile AB Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, TÜSİAD heyetini ayrı ayrı kabul edecek.

(TBMM/Ankara)

3- Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Meydanı'nda halka hitap edecek, valiliğe ziyarette bulunacak, Erbaa'da şehir stadındaki iftara katılacak.

(Tokat)

4- CHP MYK, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun başkanlığında toplanacak.

(Ankara)

5- Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Sheraton Otelde, Güney Sudan milli günü resepsiyonuna katılacak.

(Ankara) 

6 - Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Diyanet İşleri Başkanlığınca Bilkent Otelde İslam ülkeleri büyükelçilerine verilen iftarda bulunacak.

(Ankara)

7- AB Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, Portekiz Büyükelçisi Jorge Cabral'ı kabul edecek, İktisadi Kalkınma Vakfı tarafından Ortaköy Feriye Lokantasında verilen iftarda yer alacak. 

(Ankara/İstanbul)

8- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik Başkanlığındaki Üçlü Danışma Kurulu, AB ile katılım müzakereleri kapsamındaki 19. fasılla ilgili değerlendirme toplantısı yapacak.

(Ankara) 

9- Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Hasankeyf'te ziyaretlerde bulunacak, vatandaşlarla iftar yapacak, kent merkezinde Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği şubesince düzenlenen sahur programına katılacak.

(Batman)

 10- TBMM Genel Kurul'da çözüm süreci kapsamında Terörün Sona Erdirilmesi ve Toplumsal Bütünleşmenin Güçlendirilmesine Dair Kanun Tasarısı'nın görüşmelerine devam edilecek. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, Torba Kanun Tasarısı üzerindeki çalışmalarını sürdürecek. Adalet Komisyonu'nda, Basın Kanunu'nda değişiklik yapan tasarı ele alınacak. Dört eski bakanla ilgili kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu, ilk toplantısını yapacak.

11- Brezilya'da süren 2014 FIFA Dünya Kupası'nda ikinci yarı final maçında, Hollanda ile Arjantin karşı karşıya gelecek. 

(Sao Paulo)
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »