21 Mayıs 2018, Pazartesi

Türkiye Kamu-Sen İsrail'i protesto etti

Türkiye Kamu-Sen üyesi bir grup, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto ederek, Büyükelçilik kapısına siyah çelenk bıraktı.

19 Temmuz 2014 Cumartesi 21:40
Türkiye Kamu-Sen İsrail'i protesto etti
Saldırıları protesto etmek için bu ülkenin Ankara Büyükelçiliği yanındaki sokakta toplanan grup adına açıklama yapan Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri Önder Kahveci, "İsrail, çocuk, kadın, genç, yaşlı, silahsız demeden yerleşim yerlerini bombalamakta, adeta devlet terörü uygulamaktadır. Burada yalnızca masum insanlara değil, insanlığa kurşun sıkılmakta, insanlık katledilmektedir" dedi.

Kahveci, "İsrail'in Gazze'ye başlattığı kara harekatına ve yaşattığı vahşete seyirci kalınmasının, 'insanım' diyen hiç kimsenin kabullenemeyeceği bir suç ortaklığı" olduğunu belirtti.

İsrail'in silahsız, masum insanlara karşı kullandığı insanlık dışı yöntem ve zorbalık karşısında sessiz kalanların, akan kanın da baş sorumlusu olduğunu dile getiren Kahveci, şunları kaydetti:

"Dünyanın neresinde olursa olsun bir Müslüman'ın canı yandığında aynı acıyı hissetmeyen ve harekete geçmeyen toplumun, bir başka bölgede yaşanan acıyı dindirmesi mümkün değildir.

İnsanlığını yitirmemiş ülkelerin Birleşmiş Milletler'i harekete geçirerek yaşanan katliamlara bir son verilmesi, insani değerleri ve uluslararası hukuku hiçe sayan başta İsrail olmak üzere bütün cani ülke ve örgütlerden yaptıklarının hesabının sorulması talebimizi bir kez daha yineliyoruz."

Açıklamanın ardından Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Hazım Zeki Sergi, Filistin'de ve dünyanın değişik bölgelerinde zulme maruz kalarak hayatını kaybedenler için dua etti. 

Daha sonra, Türkiye Kamu-Sen Konfederasyonuna üye sendikaların başkanlarından oluşan bir heyet, Büyükelçilik kapısına siyah çelenk bıraktı.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »