Türkiye'nin ilk 'Mevlid Konağı'

Ankara Hamamönü'ndeki Mevlid Konağı açıldığı günden beri sohbet, nikah ve taziyelerde hizmet veriyor.

13 Kasım 2013 Çarşamba 7: 0
Türkiye'nin ilk 'Mevlid Konağı'
Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi'nin yayınlarından Gazete Gazi son sayısında Ankara Hamamönü'ndeki Mevlid Konağı'nı tanıttı.

Taziyelerde, sohbetlerde ve özel günlerde hizmet vermek amacıyla açılan Mevlid Konağı, kısa sürede Hamamönü'nün cazibe merkezlerinden biri haline geldi.

Mehmet Emin Ayaz ve Mehmet Kaya'nın 600 bin TL'ye restore ettirdiği Mevlid Konağı, dini sohbetlerin, nikah, taziye gibi programların yapıldığı bir yer olarak Ankara'nın özel günlerdeki yer sıkıntısını gidermeyi amaçlıyor.

Gazete Gazi'ye konuşan Mehmet Emin Ayaz Türkiye'de buna benzer bir uygulamanın olmadığını belirterek şunları söyledi:

"Ankara'da böyle bir mekâna ihtiyaç vardı. Araştırmalarım sonucu ülkemizde böyle bir uygulamanın olmadığını gördüm. 'Ne yapabilirim' diye düşündüm. Amacımız insanların burada nezih bir ortamda huşû içinde vakit geçirmelerini sağlamak. İnsanlara 150 kişi kapasiteli bu konakta kaliteli hizmet veriyoruz. Mevlidli sünnet, özel sohbet toplantıları, taziye kabul için büyük rağbet gördü."

Konağı günlük bin TL karşılığında kiraya verdiklerini söyleyen Ayaz, müşterilerin daha açılış yapılmadan kapıya geldiklerini söyledi.


OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »