21 Mayıs 2018, Pazartesi

Türkler için tatil ucuzladı

TÜRSAB Başkanı Ulusoy, "TÜRSAB üyesi seyahat acentelerimizin erken rezervasyon döneminde sunduğu paketler çok uygun. Türk vatandaşları, yabancı turistlerle aynı, hatta daha uygun fiyatlara tatil yapma imkanına kavuştu" dedi.

5 Haziran 2014 Perşembe 4: 2
Türkler için tatil ucuzladı
Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı (TÜRSAB) Başaran Ulusoy, uygun fiyata tatil için yurt dışındaki şirketler üzerinden rezervasyon yaptırmak yerine seyahat acentelerin erken rezervasyon döneminde sunduğu olanakların değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.Ulusoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yabancıların Türkiye'de yerli turistten daha ucuza tatil yaptığı algısının Türkiye'de erken rezervasyon kampanyalarının henüz başlamadığı dönemden kaldığını, otellerin yabancı turistlere Türk vatandaşlarından daha uygun fiyat vermesinin söz konusu olmadığını bildirdi.

Fiyatların tamamen arz talep dengesi içerisinde dönemsel olarak belirlendiğini ifade eden Ulusoy, "Eskiden yabancılar erken rezervasyon döneminde satın aldıkları için daha uygun fiyata tatil yapıyordu ancak 2009 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı ile TÜRSAB işbirliğinde başlatılan erken rezervasyon kampanyasına halkımızın ilgisinin artmasıyla Türk vatandaşları, yabancı turistlerle aynı hatta daha uygun fiyata tatil yapma imkanına kavuştu" diye konuştu.

Ulusoy, tatil fiyatlarının yurt içi veya yurt dışından yapılan rezervasyonlara göre değil, rezervasyonun gerçekleştiği döneme ve otellerdeki doluluk oranlarına göre arz talep dengesi içinde belirlendiğini vurguladı.
 

"Fiyatları arz talep dengesi belirliyor"

Başaran Ulusoy, "Uygun fiyata tatil için yurt dışındaki şirketler üzerinden rezervasyon yaptırma arayışında olan tüketiciler karşılaştırdıklarında görecekler ki TÜRSAB üyesi seyahat acentelerimizin erken rezervasyon döneminde sunduğu paketler çok daha uygun" dedi.

TÜRSAB üyesi acentelerden satın alınan turların seyahat sigortası güvencesi altında olduğunu, tatile çıkacağı dönemi netleştirmemiş tüketiciler için yurt içindeki birçok turizm şirketinin de seyahat iptal sigortası yaptığını hatırlatan Ulusoy, bu sebeple tüketicilere, seyahat sigortası imkanı sunan Türkiye'deki seyahat acenteleri üzerinden rezervasyon yapmaları tavsiyesinde bulundu.

Ulusoy, otellerin sunduğu imkanların yerli veya yabancı turistlere göre farklılık gözetmediğini hatırlatarak, şöyle konuştu:

"Örneğin her şey dahil sistemi ile hizmet veren tesisler bulunduğu gibi, 'Yatak ve kahvaltı', 'Yarım pansiyon' veya 'Tam pansiyon' sisteminde çalışan oteller de mevcuttur. Burada satın aldığınız tur paketine hangi hizmetin dahil olduğu önemlidir. Sahil bölgelerindeki tesislerin önemli bir kısmı 'Her şey dahil' olarak hizmet verdiğinden hizmet anlamında bir fark bulmak mümkün değildir."
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »