19 Temmuz 2018, Perşembe

TÜROFED'den Gezi eleştirisi

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, 'Gezi Parkı olayları başlamadan önceki 2013 turizm sezonu görüntüsünü birkaç hafta içinde yakalayacağız' dedi.

29 Haziran 2013 Cumartesi 22:34
TÜROFED'den Gezi eleştirisi
TÜROFED'in 3. Dönem 22. Yönetim Kurulu toplantısı, Fethiye Otelciler Birliği ev sahipliğinde Ölüdeniz beldesindeki bir otelin toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantı öncesinde gazetecilere açıklama yapan TÜROFED Başkanı Ayık, yönetim kurulu toplantılarının her birini farklı bölgelerde yaparak sektör içi kaynaşmayı sağladıklarını söyledi.

Gezi Parkı olaylarına rağmen sektör olarak yollarına devam ettiklerini anlatan Ayık, "Gezi Parkı olayları başlamadan önceki 2013 turizm sezonu görüntüsünü birkaç hafta içinde yakalamayacağız. Bununla ilgili yavaş yavaş sinyallerde almaya başladık. Satışlar eski seviyelere doğru hızla toparlanmaya başladı" diye konuştu.

Ayık, olayların başladığından bugüne kıyı bölgelerde bir sorun yaşanmadığını dile getirerek, sektörde de bugüne kadar kayda değer bir iptal olmadığını, sadece ileriye dönük rezervasyon akışlarında bir takım sıkıntılar yaşadıklarını ifade etti.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile yoğun bir işbirliği içinde faaliyetlerine devam ettiklerine işaret eden Ayık, "Özellikle bu sezonun ve önümüzdeki yıllara dönük Türkiye’nin imajı ve tanıtımıyla ilgili bir takım çalışmaları bakanlığımızla yürütüyoruz. Geçtiğimiz günlerde bir heyet bizim kaynak pazarlarımızdan Almanya ve Rusya'ya yönelik ziyaretler gerçekleştirdi. Önümüzdeki hafta içinde Muğla bölgesi için önemli olan İngiltere pazarıyla görüşmelerimiz olacak" dedi.

Osman Ayık, TÜROFED olarak her sürecin içinde yer alacaklarını, her türlü tanıtım ve promosyon faaliyetlerine devam edeceklerini sözlerine ekledi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »